Jövőre visszatér a DTM-be a Ford

Hegedűs Dávid2024. 10. 27.
Ford
Fotó: Ford Media

Egyre komolyabb az amerikai Ford jelenléte a nemzetközi autóversenyzésben. 2026-tól a Red Bull motorpartnerei lesznek a Forma-1-ben. Most pedig a világ legerősebb túraautó bajnokságába is beszállnak.

A Ford Mustang GT3 már egy ideje jelen van számos európai és amerikai versenypályán. 2025-től egy rutinos és sikeres privát csapat, a Haupt Racing Team partnereiként immáron a német túraautó bajnokságban (DTM) is rajthoz állnak, valamint több, nevesebb német viadalon, köztük a nürburgringi 24 óráson is.

A Ford ezzel a motorral már egy ideje sikeresen szerepel a hosszútávú versenyeken, Le Mans-ban és az IMS-ban is több dobogós helyezést tudhatnak maguknak az ötliteres, V8-as Coyote motorral szerelt autójuk.

Az amerikai gyártó a 80-as és a 90-es években már szerepelt a DTM-ben, legutóbb pedig 1994-ben indultak a német szériában, ahol egyébként bajnoki címet is szereztek 1988-ban egy Ford Sierra modellel.

A pilóták tekintetében pedig később várható bejelentés.