Nem adta fel és rekordot döntött a kétszeres amputáción átesett brit autóversenyző

Vörös KamillaVörös Kamilla2024. 10. 30.
Billy Monger
Fotó: Tajthi Andrea

A brit korábbi autóversenyző, Billy Monger lett a leggyorsabb kétszeres amputáláson átesett ember, aki teljesítette a Hawaii-szigeteken megrendezett Ironman bajnokságot.

Monger, akinek egyik lábát teljesen, míg a másikat térdtől lefelé amputálták egy 2017-es, majdnem halálos baleset után, több mint egy éve kezdett el edzeni az eseményre.

Végül 14 óra 23 perc 56 másodperces idejével 2 óra, 3 perc és 3 másodperccel megdöntötte a korábbi rekordot. Monger felemelte az öklét és hatalmasat üvöltött örömében, amikor áthaladt a célvonalon. A közösségi médiában elárulta azt is, hogy a 140,6 mérföldes versenyen több hátránnyal is meg kellett küzdenie.

„Nem is tudom, mit mondjak: „Micsoda nap! Ez volt életem leghosszabb napja – annyi szeretetet éreztem a pályán; ez egy igazán különleges nap volt. A sok kemény munka végül kifizetődött, és nem is mehetett volna jobban, minden nagyon jól összejött. Volt néhány pillanat – megcsípett egy medúza, megvágtam magam, de mindent figyelembe véve, elégedett vagyok.”

„Ez egy olyan verseny volt, amiről álmodni sem mertem volna. A támogató csapatom, mint mindig, abszolút csodálatos, és annyira nagy köszönet nekik és természetesen a közönség támogatásának.”

Monger balesete 2017 áprilisában történt. Akkor mindössze 17 éves volt, amikor a Donington Parkban megrendezett Formula-4 Brit Bajnokságon versenyzett. Monger 120 mérföld/órás sebességgel ütközött egy álló járműbe, és több mint 90 percig a kocsijában rekedt, miközben a személyzet fáradhatatlanul dolgozott, hogy kiszabadítsa a roncsból. Az esetet azóta a brit motorsport egyik legszörnyűbb balesetének nevezik, de Monger nem hagyta, hogy az életét megváltoztató incidens elrettentse.

Az Ironman világbajnokságot azonban a világ legnagyobb kihívást jelentő állóképességi versenyének tartják.