Nem nyert, de annál többször kiesett, mégis mindenkit lenyűgözött: Räikkönen 15 éve kezdett ralizni

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 01. 10.
Kimi Räikkönen 2009
Fotó: FOTO ERCOLE COLOMBO/ Scuderia Ferrari

Emlékeztek arra, mikor Kimi Räikkönen ralizni kezdett? 2007 Forma-1-es világbajnoka a 2008-as szezon után némileg unatkozott, ezért úgy döntött, hogy raliversenyen debütál.

15 évvel ezelőtt ilyenkor Räikkönen már tesztelte az Abarth Grande Punto S2000-esét, majd részt vett a 2009-es Arctic Lapland Rallyn, a finn bajnokság első fordulóján.

A Jégembernek akkor még nem volt saját családja. Nem voltak gyerekei, és még első feleségének, Jenni Dahlmannak volt a férje. Akkoriban gyakori téma volt Räikkönen motiváltsága a Forma-1 és házassága kapcsán is. Ezt pedig csak tetézte azzal, hogy szabadidejében ralizni kezdett.

A négyszeres ralivilágbajnok Tommi Mäkinen utolsó navigátora, Kaj Lindström mellé szegődött, és a Punto beállításában is Mäkinen segített neki.

A 130 autóból álló mezőnyben, amelynek közel fele négykerék-meghajtású autó volt, a páros Räikkönenék jó szakaszidőket értek el a Rovaniemiben, Finnországban rendezett versenyen

Végül az összesített 13. helyen végeztek a havon és jégen zajló versenyen.

Räikkönen abban az évben még három raliversenyen indult a Puntóval, köztük a WRC finn fordulóján. Utóbbin a második nap végén kiesett.
2010-re a finn búcsút intett az F1-nek és a Citroën Junior csapat tagjaként teljes munkaidőben rallyra váltott. A C4 WRC-vel a 10. helyen végzett, legjobb eredménye pedig az ötödik hely volt Törökországban.

Embed from Getty Images

Räikkönen a 2011-es évet egy Citroën DS3 WRC volánja mögött töltötte. Hat egymást követő pontszerző helyezést ért el, és ismét a 10. helyen végzett a bajnokságban.

2012-ben aztán visszatért az F1-be, ahol újabb 10 évet töltött el.

Räikkönen 18 éves unokaöccse, Justus az elmúlt két szezonban a Rally Finlandon mindkétszer kategórigyőzelemmel nyűgözte le a közönséget.