Takuma Sato visszatér sikerei helyszínére

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 03. 14.
Takuma Sato, Indy 500 2024
Fotó: Penske Entertainment: Chris Jones

A Rahal Letterman Lanigan Racing bejelentette, hogy a kétszeres Indianapolis 500 győztes Takuma Sato, idén is náluk száll harcba a trófeáért.

A Forma-1-et megjárt japán pilóta 2022-ben lépett vissza a teljes szezonos versenyzéstől, egy évet leszámítva, azóta csak az Indy 500-on indult el. Sato számára nem lesz ismeretlen a csapat, mert 2018-től 2021-ig az RLL tagja volt, és tavaly velük indult el az Indy 500-on.

„Nagyon izgatott vagyok, hogy visszatérhetek az Indy 500-ra a Rahal Letterman Lanigan Racinggel. Még egyszer, szívből köszönöm Bobby Rahalnak, Mike Lanigannek, David Lettermannek és az egész szervezetnek ezt a hihetetlen lehetőséget.” – mondta a visszatérő Sato, aki 2020-ban az RLL-lel szerezte meg a második Indy 500-as győzelmét.

„A tavalyi év hihetetlen élmény volt nekem, amikor újra csatlakoztam a csapathoz. Idén pedig még több ismerős arc érkezett hozzánk, ami még különlegesebbé teszi ezt a pillanatot. Ez nagy önbizalmat ad nekem. Alig várom, hogy munkához lássak.”

Az RLL csapat társtulajdonosa, Bobby Rahal szintén lelkesen nyilatkozott a japánról:

„Nagyon örülünk, hogy Takuma ismét az Indy 500-as programunk része lesz. A tapasztalata, tehetsége és bravúrja az különösen a két Indy 500-as győzelmében mutatkozik meg. A munkamorál, amit hoz a részletekre való odafigyelése mellett, hatalmas értéket ad a programunkhoz.”

Takuma Sato 2010-ben nyergelt át a tengerentúlra hat év Forma-1 után. Amerikában jóval sikeresebb volt, hatszor győzött, kétszer nyerte meg az Indy 500-at, és tizennégy dobogót szerzett.