A MotoGP vezére elárulta nekünk, miért kedveli ennyire a Balatont és a Monarchiát!

Vámosi PéterVámosi Péter2024. 11. 25.
Ezpeleta, MotoGp Dorna

Carmelo Ezpeleta, a MotoGP „Bernie Ecclestone-ja”, tehát a legfőbb irányító Magyarországon járt, amikor bejelentésre került, hogy 2025-ben lesz verseny a Balaton Park Circuit-en.

A szikár és kezdetben kimért spanyol úr láthatóan feloldódott, amikor megtaláltuk már a nemzetközi sajtótájékoztatón is, pár nem szokványos kérdéssel.

Szerencsénkre a sajtósát a ’90-es évek óta ismerjük, amikor még a Williams Racingnél dolgozott a Forma-1-ben, így viszonylag hamar, és soron kívül tudtunk intézni magunknak egy interjút a kétkerekűek királykategóriájának a vezérigazgatójával.

Videónkból kiderül, mivel győzték meg őt a magyarok sokadszor is, és miért pont a Balaton a helyszíne az újabb rangos versenysorozatnak, amely hazánkba látogat.