Ugyan a címvédésre kevés esélye volt, aligha így képzelte el a 2025-ös évet Jorge Martín. Már a szezon előtt lesérült, ami miatt az idény első három futamát kihagyta. A Katari Nagydíjon visszatért, de minden még borzasztóbb lett. Ugyanis a főfutamon elesett és a mögötte érkező Fabio Di Giannantonio nem tudta elkerülni, és elütötte. Ezt követően még hosszabb kényszerpihenőre ment, összesen hét versenyhétvégén nem vett részt, mire a Cseh Nagydíjon visszatért.
Aztán minden úgy nézett ki sikerül visszaállnia az eredeti körfogásba, és végre elkezdheti az érdemi munkát az új csapatánál, az Apriliánál. A Japán Nagydíj sprintjén ez ismét rosszra fordult. A rajtnál egy elmért féktáv után kiütötte csapattársát, Marco Bezzecchit és ő maga is lesérült. A jobb kulcscsontja bánta, ami eltört és műteni is kellett.
Az Aprilia az Indonéz Nagydíjon megerősítette, hogy Martín nem lesz ott az Ausztrál Nagydíjon két hét múlva.
„Jorge általában elég gyorsan gondolkodik” – mondta Massimo Rivola, az Aprilia vezérigazgatója. „De most fékeznünk kell. Szeretem, ha a versenyzőim ennyire lelkesek, de ezután az év után kétszer is meg kell gondolnunk a dolgokat, és megfelelően kell visszatérnünk. Hétfő reggel a csapat egy rövid közleményben tájékoztatta a sajtót a versenyző felépülésének következő szakaszáról.”
Az olasz csapat megerősítette, hogy a 2024-es világbajnok nem ül tétlenül, gőzerővel a visszatérésre koncentrál:
„Csak szeretnénk tájékoztatni Önöket, hogy Jorge Martín a következő néhány napot az osztrák Red Bull Athlete Performance Centerben tölti, hogy felépülésére összpontosítson.”
A Red Bull Athelete Perfomance Center kifejezetten az energiaital által szponzorált sportolóknak készült, ahol minden eszközt biztosítanak az edzéshez és rehabilitációhoz. A spanyol motorost 2015 óta támogatja a Red Bull, akikkel már közös üdítős dobozt piacra is dobtak.
Martín mellett a következő két futamon Marc Márquez sem lesz elérhető, aki hozzá hasonlóan kulcscsonttörés miatt marad távol. Az Aprilia kötelékébe tartozó Ai Ogura is sérült, az ő visszatérése még a levegőben lóg, miután kihagyta az Indonéz Nagydíjat kézsérülése miatt. Maverick Viñalesnek pedig még a Német Nagydíjon elszenvedett vállsérülése miatt lépett vissza az indonéz hétvégétől. A Tech3 pilótája visszatérése még nem ismert.