Bezzecchi megúszta komolyabb sérülés nélkül az óriási bukást

Börcsök Réka2026. 06. 28.
Marco Bezzecchi
Fotó: MotoGP Media

Marco Bezzecchi a Holland Nagydíjon elszenvedett nagy bukása után kórházba került, ám a vizsgálatok szerencsére nem mutattak ki komoly sérülést.

Az Aprilia versenyzője a harmadik rajtkockából várta a rajtot, és első mugellói sikere óta újabb győzelemre hajtott. A rajtnál azonban ezúttal sem tudta megtartani pozícióját, az első kör végére az ötödik helyre csúszott vissza. A második körben Marc Márquezt támadta a negyedik helyért, ám a 15-ös kanyarban nagy sebességnél esett hatalmasat. Egy darabig a pálya szélén ült, majd az orvosi központba szállították. Az első vizsgálatok alapján megállapították, hogy végig eszméleténél volt, mind a négy végtagját rendesen tudta mozgatni, és nem mutatkozott súlyos idegrendszeri vagy egyéb sérülésre utaló jel. Az ütközés ereje miatt érzett erős fájdalom miatt azonban további kivizsgálásra a groningeni egyetemi kórházba szállították.

Az Aprilia néhány órával később újabb közleményt adott ki. Ebben megerősítette, hogy a CT- és röntgenvizsgálatok semmilyen sérülést nem mutattak ki, így Bezzecchit még vasárnap este hazaengedték.

A kiesés ugyanakkor komoly következményekkel járt a világbajnoki küzdelemben: Bezzecchi elveszítette az összetett első helyét csapattársával, Jorge Martínnal szemben, és hétpontos hátrányba került.

Ez sorozatban már a harmadik olyan vasárnapi futama volt, amelyen nem szerzett pontot. A Balaton Parkban Martínnal ütközött az első kanyarban, Brnóban pedig eltiltás miatt nem indulhatott. Legutóbb Mugellóban ért célba vasárnapi futamon, amelyet meg is nyert.

Bezzecchi kiesése ellenére az Aprilia történelmi eredményt ért el Assenben: a Trackhouse színeiben versenyző Ai Ogura megszerezte pályafutása első MotoGP-győzelmét, mögötte Raúl Fernández és Jorge Martín tette teljessé az Aprilia hármas sikerét.