Brazília már a célegyenesben – több mint 20 év után ismét MotoGP-versenyt rendeznek

Börcsök Réka2026. 03. 10.
Ayrton Senna Autodrome
Fotó: MotoGP Media

A brazíliai Ayrton Senna Autodrome már készül arra, hogy március 20-án története első MotoGP-versenyének adjon otthont.

Brazília több mint két évtized után rendez ismét futamot: legutóbb 2004-ben, a riói nagydíjon láthatta a sorozatot a közönség, amelyet Makoto Tamada nyert meg Max Biaggi és Nicky Hayden előtt.

A goiâniai pályát 1994-ben nevezték át Ayrton Senna tiszteletére, miután a háromszoros Forma–1-es világbajnok halálos balesetet szenvedett Imolában. A létesítményt jelenleg főként kisebb motoros és autós sorozatok – például brazil túraautó- és stock car-bajnokságok, valamint utánpótlás formula-szériák – használják. A MotoGP érkezése miatt már megkezdődtek az előkészületek. A helyi beszámolók szerint az első szállítmányok már meg is érkeztek a városba.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Iron run sports (@mk42sports.oficial) által megosztott bejegyzés

A verseny iránt nagy az érdeklődés a helyi szurkolók körében, különösen azért, mert a brazil Diogo Moreira a Moto2-bajnoki cím után immár a királykategóriában versenyezhet hazai közönség előtt.

A brazil futam ugyanakkor vitákat is kiváltott, mivel az Argentin Nagydíj helyére került a versenynaptárban. Ám a jelenlegi tervek szerint a MotoGP 2027-től visszatérhet Argentínába, Buenos Airesbe. A pályák körüli változások egy szélesebb átalakulás részei a Liberty Media irányítása alatt: például az ausztráliai Phillip Island Circuit kikerül a naptárból, miközben felmerült annak lehetősége is, hogy a sorozat a jövőben az abu-dzabi Yas Marina pályán is versenyezzen.