Drámai kvali után Bezzecchié a pole, Márquez az utolsó percekben bukott

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 08. 16.
Marco Bezzecchi
Fotó: Lukasz Swiderek

Egy héttel a Magyar Nagydíj előtt a szomszédban, a Red Bull Ringen állomásozik a MotoGP mezőnye, ahol az előzetes esélylatolgatások alapján Ducati pole pozíciót várhatott mindenki.

Több olyan nagy név is a Q1-ből próbálkozhatott, akiket a Q2-ben szoktunk látni. Ilyen volt az előző futamokon nagyszerűen teljesítő Marco Bezzecchi, csapattársa a címvédő, Jorge Martín, de Fabio Quartararót és Fabio Di Giannantoniót sem sokszor a Q1-ben figyelhetjük.

Az első roham után az Apriliák álltak az élre Bezzecchi, Martín sorrendben, Enea Bastianini volt közel a legjobb kettőhöz, utána a két Fabio már kisebb lemaradással futott időt. Hat és fél perccel az idő lejárta előtt indult el az újabb menet, ahol elkezdtek vonatozni a versenyzők.

Ami nem volt olyan meglepő, hogy Maverick Vinales öt perccel a vége előtt is nyugodtan ült a boxban, egy mindent eldöntő utolsó körre gurult ki. Ismeretes, hogy a KTM-es a sérülése után először ült motorra.

Az egész Q1 során a két Aprilia volt az első két helyen, de két perccel a vége előtt Bastianini felvillant, és egy 1:28:353-as idővel az élre állt. Luca Marini is nagyot ugrott, feljött harmadiknak, de az nem jelent továbbjutást. Az utolsó percekben mér nem látott javítást a nézőközönség, Bastianini és Bezzecchi jutott tovább a Q2-be.

Az újabb negyedórás száguldásra a Márquezek vitték a mezőnyt, ahol a királykategóriában ritkábban látott tömörülések voltak. Az első mért körök után Bezzecchi, a második után azonban Marc Márquez állt az élre. Az első bukást az időmérőn Johann Zarco szenvedte el, a négyes kanyarban. A francia motoros vissza tudott szállni, és visszahajtani a boxba.


Kilenc perccel a vége előtt Marc, Álex Márquez, Francesco Bagnaia első sor állt össze. Majd Pedro Acosta lépett fel a negyedik helyre, Bezzecchi elé, akit Raúl Fernández követett. A Q2 egyik legérdekesebb jelenetét Acosta szolgáltatta, aki egyszer csak a pálya mellett rohant a motorját tolva.

Az utolsó tűzijáték kezdetekor Bezzecchi ugrott fel elsőnek. Álex Márquez szintén javított, de csak másodiknak ért be, de nála a futamon lesz egy hosszú körös büntetése.

Két és fél perccel a vége előtt jött a dráma, Marc Márquez elesett a sikánban. Ugyan visszaült egyből, de így nem lehetett várni tőle egy pole-t érő kört. Nem sokkal később újabb sárga zászló volt érvényben, mert Fernández esett el.


Később csak Acosta tudott fenyegetően érkezni, de az utolsó szektorban hibázott, így elúszott a pole. Ezzel Bezzecchié lett az első rajtkocka, a Q1-ből indulva. Az olasz apriliás a 2023-as Indiai Nagydíjon indult utoljára pole-ból. A második helyről Álex Márquez, a harmadik helyről Bagnaia várhatja a piros lámpák kialvását. A bajnoki éllovas Marc Márquez sem csúszott nagyon hátra, a negyedik helyről fog rajtolni.

A végeredmény: