Egy ikonikus pálya tűnhet el a MotoGP-ből, a rajongók petíciót indítanak

Börcsök Réka2026. 02. 18.
Phillip Island
Fotó: PSP / Lukasz Swiderek

Phillip Island mindig nagyszerű versenyket hoz, azonban a jövője kérdéses a MotoGP-ben, máshova kerülhet az ausztrál hétvége. 

A Phillip Island-i MotoGP-helyszín szerződése 2026 végén lejár, és jövője egyre bizonytalanabb. A pálya ugyan látványos és a világ legszebb motoros versenypályái közé tartozik, de a környező infrastruktúra elavult. A boxok túl kicsik, a csapatoknak a füvön kell parkolniuk, ami rossz időben komoly nehézséget okoz. Ráadásul a szigeten kevés a szálláshely, és a versenyhétvége idején az árak rendkívül magasak. A verseny időzítése sem ideális, hiszen a MotoGP-t október végére, az ausztrál tavasz közepére tették. Ekkor az időjárás gyakran változékony vagy kedvezőtlen. A Superbike-világbajnokság február végén, az ausztrál nyár végén általában gyönyörű körülmények között zajlik.

Az infrastruktúra problémái miatt felmerült a MotoGP áthelyezése a “The Bend Motorsport Park”-ba, amely Adelaide-től autóval egy órára található, FIM A-minősítéssel rendelkezik, és megfelel a MotoGP-versenyek lebonyolításához szükséges előírásoknak. A pálya többféle konfigurációval rendelkezik, az „International Circuit” például 4,95 km hosszú és 85 méteres szintkülönbséget tartalmaz, ideális a világbajnoki futamokhoz. Ugyanakkor itt is korlátozott a közeli szálláslehetőség.

A Phillip Island iránti rajongás továbbra is erős: a helyi szurkolók petíciót indítottak a verseny megmentéséért, hangsúlyozva, hogy a MotoGP nemcsak hagyományt, hanem jelentős munkahelyi és gazdasági lehetőséget is jelent a közösség számára.