Egyre jobban kirajzolódik a jövő évi rajtrács, a két Moto2-es szupertehetség helye már meglehet

Úgy néz ki, megvan hol folytatja jövőre a két Moto2-es menő, David Alonso és Dani Holgado.
Az uborkaszezon alatt megannyi transzfer-hír érkezett, de eddig egyiket sem erősítették meg. Kezdődött ez mind azzal, hogy a botrányos yamahás szereplésből elege lett Fabio Quartararónak, és a Hondához menekülne. Pár óra múlva jött az újabb hír, Jorge Martín pedig az Apriliától lécelne, a világbajnok társa által megüresedett helyre. Közben az is egyre valószínűbbé vált, hogy Pedro Acosta fog Marc Márquezzel felállni a gyári Ducatinál 2027-től, bár a címvédőnek még szerződést kellene hosszabbítani.
A szezonnyitó Thai Nagydíj előtt több forrás is megerősítette, hogy a tavaly pompás szezont produkáló Álex Márquez a gyári KTM-hez igazolna, ahol kiemelt szerepet kapna. Az ifjabb Márquez Maverick Viñalesszel állna fel, bár utóbbi nevet már nem emlegetik lehetséges opcióként. Közben a Ducatitól kiutált Francesco Bagnaia sem maradna zsíros gyári szerződés nélkül, ugyan először kikosarazta, aztán mégis úgy tűnik, hogy az Apriliánál köthet ki, Marco Bezzecchi oldalán.
Azóta ezen eseménysorozatoknak volt folytatása, aminek a Gresini, a VR46 és a Ducati volt a főszereplője. A Brazil Nagydíj alatt robbant ki, hogy Fermín Aldeguer Valentino Rossiékhoz tart. Mint kiderült, ez azért lehetséges, mert jelenlegi csapata a Gresini márkát cserélne, és Ducatiról Hondára váltana. Az egyszeres futamgyőztes magával az olasz gyárral írt alá szerződést, ezért ők szabadon rakosgathatják csapataik közt. Később kiderült, hogy a sikergyár nem tervez 2027-től kevesebb motorral, amit most a spanyol AS megerősített.
Forrásaik szerint a tavalyi Moto2-es év újonca, Dani Holgado a Gresinihez igazol, akik egy Ducatit adnának alá. A teljes sorcserét alkalmazó csapat visszaszerződtetné Enea Bastianinit, aki így visszatérne korábbi sikereinek helyszínére. A hétszeres futamgyőztes 2022-ben volt a nagy múltú csapat alkalmazásában, ahol harmadikként végzett a végelszámolásban, és kiérdemelt egy gyári ducatis kontraktust.
Nem csak Holgadót várja szinte az egész világ a MotoGP-be. A Moto2-ben vitézkedő David Alonsót is régóta jövendőbeli világbajnoknak tartják, akinek egyelőre nem jön ki a lépés a középső géposztályban. A Ducati annak rendje és módja szerint meg akarta őt kaparintani egyik szatelit csapatukhoz, azonban a fiatal pilóta menedzsmentje sokat akart, az olasz márka pedig kihátrált mögüle. Természetesen nem maradt kérő nélkül, a spanyol AS szerint a Honda lett végül az, akik mindent megtettek a kolumbiai megszerzéséül, és úgy néz ki nem tétováznak, a gyári csapatba vinnék fel. Ez pedig azt jelentené, hogy Quartararo mellett versenyezhetne. Alonso szerződtetésével pedig eldőlhet az is, hogy egyik jelenlegi pilótájuk mellett sem tartanak ki a japánok. Amíg Luca Marini rendelkezik opcióval a Yamaha személyében, addig Joan Mir a folyamatos esései miatt elég nehéz helyzetben van.









