Hivatalos: A Hungaroring a hazai MotoGP és a Superbike-világbajnokság promótere

Korábban beszámoltunk róla, hogy a pénteki Magyar Közlönyben megjelent határozat szerint a Hungaroring Sport Zrt. a Nemzeti Rendezvényszervező Ügynökséggel közösen megkapta a megbízást a 2026-os magyarországi Superbike-világbajnoki és MotoGP-futamok promóteri feladataira. Most az érintettek is megszólaltak.
A Hungaroring a Magyar Motorsport Szövetség szakmai közreműködésével szervezi meg az eseményeket a Balaton Park Circuit-en, építve a több évtizedes nemzetközi motorsportos tapasztalatára.
„Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy a Formula 1 után a Superbike-vb és a MotoGP hazai futamainak is a Hungaroring lehet a promótere.” – nyilatkozta Gyulay Zsolt, a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója. „Csapatunk az elmúlt negyven évben olyan tapasztalatokra tett szert a világszintű technikai sport-események szervezése terén, amelyek stabil alapot jelentenek ehhez az új kihíváshoz. A feladat összetett, de a Hungaroring csapata korábban is szervezett már a pályán kívüli eseményeket. Gondoljunk csak a Nagy Futamra vagy a Red Bull Air Race-re. Célunk, hogy a tőlünk megszokott világszínvonalat a két motoros világbajnoki futamon is garantáljuk. Ennek érdekében szorosan együttműködünk az NRÜ-vel, a MAMS-sal és a Balaton Park Circuit-tel.”
A felkészülés hónapokkal korábban megkezdődött
A Balaton Park Circuit már hónapokkal korábban megkezdte a felkészülést a Nemzetközi Motorkerékpáros Szövetség iránymutatásai alapján. A sportszakmai háttér biztosításáért pedig a MAMS-szal dolgozik együtt.
„Rengeteg pozitív visszajelzést kaptunk tavaly a két motoros esemény után, és büszkék vagyunk rá, hogy a Balaton Park Circuit-en továbbra is vendégül láthatjuk a világ legjobb gyorsasági motorversenyzőit. – mondta Walterné Dancsó Adrienn, a Balaton Park operatív igazgatója. – A pályán minden, időarányosan szükséges munkát elvégeztünk, újabb sportbíró-jelöltek teljesítették az elméleti képzéseket, ők a gyakorlati oktatás után készen állnak majd arra, hogy a legnagyobb versenyeken közreműködjenek.”
Dr. Schmidt Ádám szerint a tavalyi futamok nagy sikert arattak, és a magyar motorsportrajongók széles körét lehet megszólítani a jövőben is. „Biztos vagyok benne, hogy minden sportbarátnak örökké emlékezetes élmény volt, hogy tavaly hosszú évtizedek után ismét Magyarországon köszönthettük a motorsportok világának legjobb versenyzőit a fantasztikusan sikerült MotoGP és Superbike-futamokon. Hazánkban az autó- és motorsportok hatalmas rajongótáborral bírnak, remélem, hogy ebből a közösségből is sokakat meg tudunk szólítani. A Hungaroring munkatársai a rendezést tekintve minden évben egyre magasabbra helyezik a lécet. Nemcsak a magyar, de a nemzetközi sportcsalád számára is. Úgy gondolom, partnereikkel, a Nemzeti Rendezvényszervező Ügynökséggel és a Magyar Motorsport Szövetséggel kiegészülve a Balaton Park Circuit-en is a már megszokott profizmussal szervezik majd meg ezeket a kiemelkedő sporteseményeket.” – nyilatkozta.
A versenynaptár szerint a Superbike-vb mezőnye május 1–3., a MotoGP pedig június 5–7. között érkezik a Balaton Park Circuit-re.








