Elindult a háttérben a nagy MotoGP-Liberty-terv?

Börcsök Réka2026. 04. 15.
Phillip Island
Fotó: Gold & Goose / Red Bull Content Pool

Justin Marks reagált a Liberty Media MotoGP-vel kapcsolatos terveire, amelyek célja a sport népszerűségének növelése, különösen az Egyesült Államokban.

A Trackhouse Racing tulajdonosa úgy látja, hogy a cég már egy konkrét növekedési tervet készített elő, amely hamarosan megvalósítási szakaszba lép.

A Liberty Media – amely a Forma–1-ben elért sikerek, illetve a Netflix Drive To Survive sorozat globális hatása után tavaly többségi tulajdont szerzett a MotoGP-ben – már most is jelentős változtatásokat indított el. Ezek közé tartoznak a 2027-től bevezetendő új környezetvédelmi szabályok, valamint egy vitatott döntés. A legendás Phillip Island kikerül a versenynaptárból, helyét pedig egy adelaide-i utcai pálya veszi át, amely korábban még sosem rendezett motorversenyt.

Marks szerint ez csak a kezdet. „Szerintem fokozódni fog a terjeszkedés. A Liberty okos emberekből áll, és nem véletlenül fektettek ennyit a bajnokságba. Az elmúlt évben figyeltek, tanultak és stratégiát alkottak. A következő tizenkét–tizenhat hónapban egyre nagyobb részvételt fogunk látni tőlük, ahogy életbe léptetik a növekedési tervüket.”

Hozzátette azt is, hogy alapvetően nyitott az új lehetőségekre. „Amikor lehetőséget látok, agresszív típus vagyok. Úgy gondolom, ezeket hibázás nélkül meg kell ragadni. Ha van esély arra, hogy a MotoGP-t új közönséghez vagy új régióba juttassuk el, akkor határozottan lépni kell és meg kell próbálni.”

A Trackhouse Racing – amely amerikai csapatként főként NASCAR-ban szerepel, de mostanra a MotoGP-ben is komoly sikereket ért el az Aprilia szatellitcsapataként – aktív részese annak az átalakulási időszaknak, amelyet sokan a sport „amerikanizálásaként” is értelmeznek.

Közben olyan hírek is keringenek, hogy a Liberty a MotoGP-t kevésbé európai irányba szeretné elmozdítani, és további ikonikus európai pályák jövője is kérdésessé válhat.