Friss információk érkeztek a horrorbukást szenvedő Álex Márquezről

Silló BarnabásSilló Barnabás2026. 05. 17.
Alex Marquez
Fotó: Gold & Goose / Red Bull Content Pool

A Gresini frissítést adott ki Álex Márquez állapotával kapcsolatban.

Az igen hektikus Katalán Nagydíj tizenkettedik körében szenvedett hatalmas balesetet Álex Márquez a kilences kanyarból kijőve, amikor Pedro Acosta motorja hirtelen megállt, és nekiment. Miután észlelte honfitársa technikai problémáját próbált korrigálni, aminek következtében a fűre szaladt, ahol elesett.

Nagyjából olyan 200 kilométer per órás sebességnél történhetett az eset, ami után még a falat is eltalálhatta. Ezt követően szerencsére a motorja elkerülte őt, mivel a Ducatija a pálya felé repült és tört szanaszét. A balesetről szóló felvételeket nem is mutatták egy ideig, később is csak úgy, hogy ne látszódjon a magatehetetlenül csúszó spanyol motoros. A kényszerszünet alatt jött felirat a képernyőre, hogy Márquez magánál van, és azt távolról mutatták, hogy beteszik a mentőautóba.

Később azt is megerősítette csapata, a Gresini, hogy kórházba szállították kivizsgálásra. Most, a futam után közel két órával az alakulat a hivatalos X-profilján adott tájékoztatást, amely így szólt:

„Álex Márquez egészségi állapotáról szóló friss információk: a C7-es csigolya enyhe törése; a további vizsgálatokra a jövő héten kerül sor. A jobb kulcscsontja eltört; azt lemezzel fogják rögzíteni. A műtétet ma végzi el a Hospital General de Catalunya kórház csapata.” – szólt a bejegyzésben.

A balesetbe Acostán és Márquezen kívül egyébként Fabio Di Giannantonio és Johann Zarco is belekeveredett, amíg előbbit a széttört motorról leváló kerék találta el, addig utóbbit további törmelékek. A későbbi futamgyőztes elesett, de vissza tudott menni a boxba a kezét fájlalva, miközben Zarco az újrarajt után egy újabb balesetben volt részes, ahol ő is súlyosan megsérült és kórházba vitték a bal lábát megvizsgálni…

FRISSÍTÉS: Este hét előtt Márquez a közösségi oldalain közölte, hogy a helyzethez képes minden okés vele: „Minden rendben van! Ma este műtétre kell mennem, de nem is lehetnék jobb kezekben.
Nagyon köszönöm mindenkinek az aggódást és a kedves üzeneteket, amiket kapok!”

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Alex Márquez Alentà (@alexmarquez73) által megosztott bejegyzés