„Határozottan jobb, mint a Balaton Park” – Az érkező utcai pályát méltatta Bagnaia

Silló BarnabásSilló Barnabás2026. 03. 18.
Francesco Bagnaia
Fotó: Ducati Corse

Francesco Bagnaia üdvözli Adelaide-ot, amit jobbnak tart a Balaton Parknál.

Megrendítette a MotoGP világát az a bejelentés, hogy egy utcai pályával bővül a naptár 2027-től, ugyanis a korábbi Forma-1-es ausztrál Adelaide váltja Phillip Island-et. A közönség vegyes fogadtatásban részesítette, sokan örültek neki, de volt ellentábor. Egyelőre kevés versenyző szólalt meg ezzel kapcsolatban, azt azonban mindenki kijelentette, hogy a biztonságnál nincs fontosabb.

Sok kérdés felmerült már a pálya kialakításával kapcsolatban, ahol főként a bukóterek kialakítása a fő kérdés. Az aktuális naptárban is található olyan pálya, amely kicsi kifutótérrel rendelkezik, avagy szűk a vonalvezetés. Egy utcai körözés alatt sem lesz sok hely az előzéshez, de bizonyára az izgalmak nem maradnak el.

Nemrég a GPOne-nak adott interjút Francesco Bagnaia, aki azt mondta, hogy nincs kifogása az Adelaide ellen, szerinte megfelelőnek tűnik a pálya, amennyiben nem válik parkolóvá.

„Ha biztonságos pálya, és szórakoztató környezetben versenyezhetünk anélkül, hogy egy parkolóban kellene megtennünk, akkor boldog vagyok” – kezdte a kétszeres MotoGP-világbajnok. „Láttam az adelaide-i pálya felépítését. Nem néz ki rosszul. Határozottan jobb, mint a Balaton Park, ami lényegében egy parkoló. Valami más és érdekes lesz. Nyilvánvalóan érzelmileg nehéz elveszíteni egy olyan pályát, mint a Phillip Island, mivel igazán nagyszerű volt ott versenyezni.”

Bagnaiának akadnak kellemes emlékei a szigetről, mivel még 2018-ban, amikor Moto2-es világbajnok lett, akkor második lett az Ausztrál Nagydíjon. 2019-ben első királykategóriás évében negyedik lett, hogy aztán 2022-ben harmadik, 2023-ban második legyen. 2024-ben nem sikerült szintlépés, és nem első, hanem harmadik lett, tavaly pedig még a futamot sem tudta befejezni.