Így reagáltak a MotoGP-versenyzők Marc Márquez világbajnoki címére

Börcsök Réka2025. 09. 30.
Marc Márquez
Fotó: PSP / Lukasz Swiderek / FIM Pictures

Marc Márquez elképesztő visszatérése és hetedik MotoGP-címe nemcsak a szurkolókat, hanem riválisait is mélyen megérintette. Többen kiemelték, hogy a spanyol versenyző kitartása és tehetsége minden elismerést megérdemel.

Fabio Quartararo:
„Nagyon örülök neki. Már a videó megnézése is megható volt. Rengeteg sérülés és nehéz év után bátran hozott döntéseket, és megérdemelte a sikert. Ő igazi legenda. Gratulálok neki, de remélem, kicsit lassít majd, mert nagyon megnehezíti a dolgunkat!”

Marco Bezzecchi:
„Teljesen megérdemelte a győzelmet. Gratulálok neki, és remélem, még sok izgalmas csatát vívhatunk a jövőben, és talán néha sikerül is legyőznöm.”

Pedro Acosta:
„Szerintem ez a sport történetének legnagyobb visszatérése. Még én is meghatódtam, amikor láttam a róla készült videót. Gratulálok neki és azoknak, akik mellette dolgoztak, hiszen néha a körülötte lévők szenvednek a legjobban. Ducati, a csapat és Marc – mind megérdemlik ezt a sikert.”

Franco Morbidelli:
„Marc fantasztikus évet futott. Ő és Alex is nagyszerűek voltak, de különösen Marc dominanciája volt lenyűgöző. Mindenki számára példakép, és a Ducati mellett ő is megérdemli a bajnoki címet.”

Brad Binder:
„Az elmúlt évek tele voltak kihívásokkal és nehézségekkel számára. Fantasztikus látni, hogy ismét a csúcson van. Idén messze ő volt a legkiemelkedőbb versenyző. Gratulálok neki és a csapatának!”

Raul Fernández:
„Ilyen sérülések után nagyon nehéz visszatérni, de Marc megcsinálta. Fantasztikus szezont futott, és teljesen megérdemelte a bajnoki címet. Igaz, riválisok vagyunk, de örülök neki, hogy sikerült.”