Immáron biztos: Rins jövőre nem a Yamahánál versenyez

Csütörtökön Álex Rins megerősítette, hogy jövőre nem a Yamahánál fog versenyezni.
Közel egy hónap szünet után folytatódik a MotoGP idei szezonja a Spanyol Nagydíjjal. Az év negyedik futama rengeteg pilótának lesz a hazai versenye, így természetesen ők kiemelt figyelmet kapnak. A csütörtöki médianap nem is telt el másképp, így például Álex Rins nagyobb figyelmet kapott, mint korábban.
A Yamaha pilótája az utóbbi időben azzal szolgáltott beszédtémát, hogy elmondása alapján még továbbra sem épült fel a 2023-as Olasz Nagydíjon elszenvedett balesetéből. Azóta sajnos nem a korábbi énjét mutatja, ami jelen állás szerint ez pedig a MotoGP-s karrierjébe kerülhet. A tegnapi nap során pedig megerősítette, hogy nem marad a hangvillásoknál, akiknél 2024 óta rótta a köröket.
„Tizenegy napja felhívtam Massimo Meregallit, egy teljesen szokványos beszélgetés volt” – kezdte Rins a sajtónap. „Nagyon jó a kapcsolatom vele. Amikor felhívtam, egyenesen megkérdeztem tőle, hogy „van-e új hír?” De nem mondott semmit… Erre én: „Maio?” Azt mondta, hogy nem szabadna semmit elárulnia, de mivel jó a kapcsolatunk, elmondja, hogy leszerződtettek egy második versenyzőt.”
A korábbi hírek szerint a bejelentésre vár Jorge Martín érkezése Fabio Quartararo helyett, amíg Rins helyét Ai Ogura foglalja el. 2024 világbajnokának a leszerződtetése már a szezon kezdete előtt ténnyé vált, amíg a tavaly debütált japán pilóta nevét az Amerikai Nagydíj után dobták be. Ugyan hivatalos megerősítés nincs, de Rins már eléggé biztosan közölte, amikor arra reagált, hogyan érintette, amikor megtudta Ogura váltja majd őt 2027-től.
„Hogyan viszonyulok ahhoz, hogy Ogura a Yamahához szerződött? Hát, őszintén szólva elég rosszul érzem magam emiatt.” – nyilatkozta a hatszoros futamgyőztes. „Jól éreztem magam az LCR-nél. Lehetőségem volt a Yamahához igazolni, és azt hittem, itt jobb lesz, de nem egészen így alakult. Nehéz évek voltak. Bonyolult volt hozzászoknom az soros négyhengeres motorhoz, és nagyot fogadtunk a V4-es motorra, hogy építhessünk egy olyan motort, ami kicsit jobban illik a stílusomhoz, és hogy azzal a csúcsra jussunk. De ez nem fog megtörténni.”
Mivel alig maradt szabad hely jövőre, így valószínűleg a Suzukit és a Hondát megjárt motoros nélkül kezdődik meg a 2027-es szezon. A híresztelésekből kiindulva nem is igazán kapkodnak értem ezáltal más sorozat felé fordulhat. Azonban korábbi állítása szerint akad benne elég potenciál, hogy a MotoGP-ben versenyezhessen.









