Márquez a saját hibájából tanulva intette óva Martínt

Vörös KamillaVörös Kamilla2025. 04. 09.
Jorge Martín
Alberto Nevado / Red Bull Content Pool

A MotoGP regnáló bajnoka, Jorge Martín szerint Marc Márquez „szívből jövő” tanácsai a sérüléséből való felépülésével kapcsolatban nagyon jól estek neki az elmúlt hetekben.

Az Aprilia versenyzője, Jorge Martín az előszezoni tesztek nyitónapján súlyosan megsérült, és kiesett a téli felkészülés hátralévő részéből. Martín a Katari Nagydíjon térhet vissza.

A Motorsport.com spanyol kiadásának adott interjújában Martín beszélt azokról a tanácsokról, amelyeket riválisaitól – különösen Marc Márqueztől – kapott a sérülés miatti kihagyása alatt.

„Marc és más versenyzők, például Pecco Bagnaia azt mondták, hogy hagyjak időt magamnak, ne siessem el a dolgokat. Ez volt a legjobb tanács. Marc esetében nagy súlya van annak, amit ő mond ezekről a dolgokról, mert hosszú ideig volt sérült. Szívből mondta.  Jó érzés, amikor a riválisaid aggódnak érted, mert ez azt is jelenti, hogy szeretnének téged újra a pályán látni, hogy mellettük harcolsz a dobogóért. Amikor látod, hogy egy társad szenved, igazán együtt érzel vele.”

Márquez nyilvánosan elárulta, hogy a Thai Nagydíj előtt üzent Martínnak, hogy ne siettesse a visszatérését, és figyelmeztette az Aprilia versenyzőjét, hogy mi történt vele 2020-ban.