Márquez, Martín, Viñales és Fernández is ott lesz Valenciában, de nem mindenki fog rajthoz állni

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 11. 11.
Enea Bastianini, Alex Marquez, Marc Marquez, Jorge Martin
Fotó: Gold & Goose / Red Bull Content Pool

A MotoGP sérüléssel bajlódó pilótái elmennek a szezonzáróra.

Utolsó futamára készül a MotoGP, ami szokás szerint Valenciában lesz. Igaz, tavaly a szélsőséges időjárás miatt Barcelonában kellett versenyezniük, most a megszokott valenciai Circuit Ricardo Tormo lesz a helyszín, ahol továbbra sem fog összeállni a teljes mezőny.

Marc Márquez az Indonéz Nagydíjon sérült le, és az ő esetében már tudható, hogy idén már nem fog a pályán versenyezni, így tesztelni sem. Viszont ott lesz a hétvégén, aki a helyszínről segíti a Ducatit, aztán a finálét követő díjátadón fog szerepelni, hogy átvegye az őt illető bajnoki serleget.

Jorge Martín hosszú idő után ismét pályára tervez gurulni. Csapata, az Aprilia egészségesnek nyilvánította a tavalyi világbajnokot, aki a Japán Nagydíj sprintjén sérült le. Amennyiben a MotoGP orvosai is mindent rendben találnak nála, akkor négy hétvége után ott lesz a mezőnyben.

„Jorge Martín Valenciába utazik a Valenciai Nagydíjra. A spanyol versenyző, aki a Japán Nagydíj óta nem versenyzett, mert a sprintversenyen eltört a jobb kulcscsontja, még mindig át kell esnie a futam előtti orvosi vizsgálaton, hogy versenyzési engedélyt kapjon.” – áll a csapat rövid közleményében.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

MotoGP™ (@motogp) által megosztott bejegyzés


Maverick Viñales szintén versenyezni készül, miután még a Német Nagydíjon elszenvedett sérüléséből nem tudott teljesen felépülni. A Tech3 motorosa a sérülése után két futammal, az Osztrák Nagydíjon megkísérelte a visszatérést, de nem tudott rajthoz állni. Majd a Katalán Nagydíjon elindult, ahogy az azt követő San Marinó-i és Japán Nagydíjon, az Indonéz Nagydíjtól már visszalépett. Most jelen állás szerint ott lesz a szezonzárón, és a szokásos szezon utáni teszten is.

„Miután kihagyta az utolsó három futamot, hogy a vállának gyógyulására koncentrálhasson, Maverick Viñales végre készen áll arra, hogy visszatérjen a versenyzéshez Valenciában, a szezon utolsó futamán. Üdvözlünk, Mav!” – állt a visszatérésének közleményében.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Tech3 Racing (@tech3racing) által megosztott bejegyzés


Raúl Fernández a Portugál Nagydíj pénteki napján sérült le, amikor az edzésen egy nagyot bukott. Ezt követően az időmérő előtti szabadedzésen még a pályán körzött, de utána visszalépett a hétvégétől. Később kiderült, hogy vállficam miatt.

„Most már sokkal jobban érzem magam” – mondta a főfutam előtt.

„Igaz, hogy pénteken nagyon súlyos balesetem volt, és nagyon rosszul éreztem magam a vállam miatt, mert kificamodott. Ez azt jelenti, hogy a felépülés legalább három-négy napig tart. Talán elképzelhető volt, hogy itt versenyezzek, nagy fájdalmak közepette, de inkább Valenciára koncentráltunk, hogy ott lehessünk a keddi tesztelésen, ami nagyon fontos lesz.”

Az Ausztrál Nagydíj győztese szavai alapján versenyezni fog, de előbb az orvosoknak kell zöld utat adnia a számára.