Megműtötték Di Giannantoniót a Magyar Nagydíj után

Silló BarnabásSilló Barnabás2026. 06. 09.
Fabio Di Giannantonio
Fotó: Pertamina Enduro VR46 Racing Team

Átesett egy műtéten Fabio Di Giannantonio, aki még a Katalán Nagydíjon szenvedett ujjsérülése miatt feküdt kés alá.

Fabio Di Giannantonio a számára nem túl jó Magyar Nagydíj után egyből hazautazott, hogy beavatkozáson essen át hazájában. A VR46 pilótájának bal kezének kisujja a Katalán Nagydíjon sérült meg, ahol az Álex Márquez- féle balesetben volt érintett. Az olasz motoros ennek ellenére megnyerte a barcelonai futamot, komoly fájdalmak közepette.

Így fordult az Olasz Nagydíjra, és az azt követő Balaton Park-i versenyre, ahol továbbra is bekötött ujjal mozgott. Utóbbi helyszínen a Motorsport.hu kérdésére elárulta, hogy motorozás közben nem hátráltatja az ujja, viszont a mindennapi életben igen. Azonban, hogy nehogy rosszabbra forduljon a helyzet, a rásérülés veszélyét is figyelembe véve, fixálták az ujját, az olasz fővárosban.

„Fabio Di Giannantoniót tegnap délután a római UPMC Salvator Mundi Nemzetközi Kórházba szállították, ahol sebészeti beavatkozáson esett át a bal keze ötödik ujjának bőrének kezelése céljából. A beavatkozást Dr. Ornelli végezte el, a barcelonai versenyen történt baleset során szerzett sérülés kezelése céljából. A felépülési terv szerint a VR46 versenyzője a jövő héten a szokásos módon részt vesz a Cseh Nagydíjon.” – áll a csapat rövid közleményében.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Fabio Di Giannantonio (@fabiodiggia49) által megosztott bejegyzés


A kétszeres futamgyőztes egyébként belekeveredett a Magyar Nagydíj főfutamának rajtbalesetébe, ahol szerencsére megúszta a komolyabb sérülést.

„Őszintén szólva, az ujjam jelenlegi állapotában nem kockáztatnám, hogy a bukáskor a kezem a motoron maradjon. Nem érdekel. Ha bukok, felveszem a motort, és megpróbálok visszatérni a versenybe. De szerintem az ujjam sokkal fontosabb.” – mondta a főfutam után, ahol részese volt a rajt utáni tömegbukásnak.

Di Giannantonio az első nyolc forduló után továbbra is a Ducati legjobb versenyzője a bajnokságban a harmadik helyen. Jelenleg 42 pont hátránnyal rendelkezik a bajnoki éllovas Marco Bezzecchitől.