Mir a kendőzetlen valóságról: Nem tudom, meddig bírja még ezt a testem

Vörös KamillaVörös Kamilla2024. 05. 23.
Mir
Fotó: Repsol Honda

A 2020-as MotoGP-bajnok fizikai fájdalmairól és a csapatváltás kilátástalan jövőbeli lehetőségeiről beszélt.

Joan Mir, aki második szezonját tölti a Repsol Hondánál, a MotoGP tabelláján a 18. helyen áll. Tavaly egy balesetekkel tarkított szezon után nyilvánosan beszélt a visszavonulás lehetőségéről. Új csapattársa, Luca Marini eddig nem tudta megszelídíteni az RC213V-t, és ő az egyetlen állandó versenyző, akinek öt forduló után nulla pontja van.

Mirt arról kérdezték, hogy meddig hajlandó várni arra, hogy a Honda foglalkozzon az őt érintő nehézségekkel.

„Fogalmam sincs. Ezt mondom, és teljesen őszinte vagyok. Fogalmam sincs, meddig bírja ezt a testem. Azt hittem, hogy nem fogok idáig eljutni, és most itt vagyok. Próbálom a lehető legjobban végezni a munkámat, próbálok mindenki előtt lenni, próbálok jó versenyeket futni, de csodákat nem várhatsz.”

Mir azt is hangsúlyozta, hogy több versenyző is értéke is csökkent, miután csatlakoztak a Hondához.

„A valóság az, hogy aki az elmúlt években elhagyta a Hondát, az rosszabbul teljesít, mint amikor érkezett. A lehető legjobban kell kezelni ezt a helyzetet.”

Mir szerződése a Hondával az idei év végén jár le.

A Trackhouse – amelyet a Suzukinál régi főnöke, Davide Brivio vezet – 2025-re opció.

„Meggyőződésem, hogy lesznek lehetőségeink, nem azok, amiket szeretnék, valószínűleg nem, de lesznek. Meg vagyok győződve arról, hogy egy versenyképes motorral pillanatok alatt az élre kerülhetek.”