Mocskos eszközökhöz folyamodnak a bajnoki aspiránsok, Bagnaia terve eddig működik

Vörös KamillaVörös Kamilla2024. 11. 16.
Bagnaia
Fotó: MotoGP Media

Nemcsak a pole pozíciót szerezte meg Barcelonában, hanem Marc Márquez is bekampózta az első sorba Francesco Bagnaia. Az olasz haditerve eddig működik.

Bagnaia kizárta a lassú taktikát a versenyeken – de utalt rá, hogy a kvalifikáción a szélárnyékával segítene másoknak. Márquez, aki pénteken csak a nyolcadik volt, teljes mértékben kihasználta ezt, és mindkét Q2-es kifutása alatt követte Bagnaiát.

Jorge Martín eközben jó barátjától, Aleix Espargarótól kapott segítséget.

Ám míg az Aprilia versenyzője az utolsó körben mindössze 0,055 másodperccel maradt le arról, hogy megszerezze a pole-t Bagnaia elől, Martín csak a második sor elejére kvalifikálta magát.

Bagnaia elismerte, hogy másokat akart behúzni kettejük közé.

„Ezen a hétvégén igen. Tegnap megpróbáltam segíteni egy versenyzőnek, majd ma is. Több motor kellett közém és Jorge közé. Szóval ez volt a terv, és ez működött. A 4. helyről indul, szóval nagyon szoros a helyzet, de összességében elégedett vagyok, mert szerintem gyorsak vagyunk a tempót tekintve, szóval csak koncentrálnunk kell és felkészülni a délutánra.”

Márquez gyorsan elismerte a segítséget.

„Ő okos, és szüksége van versenyzőkre közte és Martín között. Tegnap már megértettem, hogy mi a szándéka [még akkor is, ha más versenyzők vannak mögötte]. Ahogy ma is láthattuk, nemcsak én voltam mögötte, hanem néhány más versenyző is, mert Peccónak szüksége volt erre. Ő szupergyors, nagyon jól motorozik, és igen, kihasználtam a szélárnyékát, hogy az első sorban legyek. De a cél a versenyen az első ötbe kerülés lesz.”

A rést Bagnaia tervében Espargaró utolsó pillanatban elért második helye jelentette. A spanyol nemcsak a sprintben jelent veszélyt a győzelemre, mivel megnyerte a májusi futamot, de valószínűleg a leendő Aprilia-pilóta Martín segítségére lesz, ha úgy adódik.

„Mindent megpróbáltam” – mondta Espargaró. „Az első szett gumikkal rendkívül rosszul éreztem magam. Volt némi problémám az elejével, és háromszor is. Rendkívül szerencsés voltam, hogy nem buktam. Amikor pedig bejöttem a garázsba, úgy döntöttem, hogy első gumit cseréltetek, amit a kvalifikáción soha nem szoktunk megtenni. Tudtam, hogy ő [Martín] mögöttem van, így megpróbáltam 100%-ot nyújtani, a lehető legjobb kört futni. A lágy elsővel nem tetszett, de mindenesetre sikerült jó kört mennem.”

Martínnak két ponttal többet kell szereznie Bagnaiánál ahhoz, hogy ma délután bebiztosítsa a bajnoki címet.

Az időmérő edzés végeredménye: