Önbizalomhiány lenne? Csúnyán leszerepelt Bautista a barcelonai teszt második napján

Vörös KamillaVörös Kamilla2024. 03. 16.
Bautista
Gotó: World Superbike Media

Míg a barcelonai Superbike-világbajnokság első tesztnapján a Ducati versenyzője, Álvaro Bautista számára úgy tűnt, hogy minden rendben van, a második napon már csak a középmezőnyig jutott a kétszeres világbajnok. Mi történt vajon?

Álvaro Bautista csapattársa továbbra is tündököl a teszteken: Nicoló Bulega nem hivatalos pályarekordja 1:40,172. Szokatlan azonban, hogy a spanyol világbajnok egyike volt annak a három versenyzőnek, aki nem tudott javítani a második napon.

„Más volt az érzésem péntek reggel, sokkal kevesebb tapadást éreztem a gumikkal. Különösen, amikor a kanyarokban akartam kigyorsítani, nagyon meg kellett erőltetnem magam. A hátsó kerék tapadási szintje szintén alacsony volt, pörgött, és hiányzott valami. Nagyon szenvedtem ettől.”

A meglepett újságírók a helyszínen azt hitték, hogy a Ducati gyári versenyzője csütörtökön minden problémáját megoldotta, hiszen Bautista nyilatkozataiból kiderült, hogy visszatért. „Fizikailag igen. Volt egy áttörés, de pénteken ennek semmi nyoma nem volt. Fogalmam sincs, mi történhetett.”

A két nap összesített időmérőn a tizenegyedik helyen végzett. A korábbi évek kiemelkedő teljesítményét már nem lehet magától értetődőnek venni. Hogy miért is van ez így? „Tavaly rögtön ott voltam elöl, és az eredmény sokkal jobb volt. Ebben a szezonban még meg kell értenem, hogy miért nincs meg mindig az alapvető önbizalmam.”