Rossizott egyet Fernández, azonban őt megbüntették

Raúl Fernández csinált az Olasz Nagydíjon egy Valentino Rossit idéző mozdulatot, amiért büntetést kapott.
Mostanában sok hír szól Raúl Fernándezről. Az egyszeres futamgyőztes élete eddigi legjobb szezonját futja, és főként a nagyon gyors Apriliának hála sokszor az élmezőnyben találja magát. Azonban nem mindig jön ki jól a dolgokból. Többször került hajmeresztő szituációkba, ami miatt megingott alatta a teljesítmény.
Az Olasz Nagydíjon, ahol élete első sprintgyőzelmét szerezte kijutott neki a jóból és a rosszból. A közvetítésben nem látszott, de egy nem túl sportszerű jelenet zajlott les közte, és a hondás Luca Marini közt. A negyedik körben a spanyol pilóta rutinos társát a tízes kanyarban megrúgta, ezért ő jelentős pozíciókat veszített.
„Csodás rajtom volt, remekül vettem az első kanyarokat, és sokat javítottam a pozíciómon. Körülbelül a tizenkettedik helyen jártam, szóval fantasztikusan indult a versenyem. Aztán a negyedik körben Raúl megütött tízesben, és a kavicságyba sodort.” – árulta el Marini a futam után.
Fernándezt megbüntették a versenybírók, aki a megszerzett nyolcadik helyét elbukta, de csak egy helyet veszítve kilencedik helyen végzett. A kiadott hivatalos büntetési értesítésben a következő állt: „Előzés közben ütközést okozott egy másik versenyzővel, és ezzel tisztességtelen előnyt szerzett.”
Az egyszeres futamgyőztes így továbbra is a hatodik helyen áll a bajnoki tabellán, ahol csapattársa, Ai Ogurát követ, négy ponttal. Amíg társa könnyebb, felszabadultabb helyzetből várhatja a futamokat, mivel aláírt a gyári Yamahával jövőre, addig Fernándeznek tepernie kell a jövőjéért, mivel neki nincsen kontraktusa 2027-re.









