Először nyilatkozott Johann Zarco a Katalán Nagydíjon történt ijesztő balesetéről.
Johann Zarcót biztosan nem látjuk hosszú hetekig, miután a Katalán Nagydíjon súlyos sérülést szenvedett. Borzalmas hétvégéje volt az LCR pilótájának, mindkét horrorbukásban érintett volt, azonban a másodikban történt vele a rosszabb.
Az első balesetben, Pedro Acosta lelassuló motorját találta telibe Álex Márquez és esett brutálisat, aminek következtében a Ducatija darabokra hullott, azok közül pedig volt olyan alkatrész, amely eltalálta Zarcót is. A L’Equipe újságírójának, Michel Turcónak elárulta, hogy nem volt túl jó állapotban az ütés következtében, de mégis rajthoz állt, ami után jött a bukása.
„A lábam már lilára vált” – kezdte az első balesetről. „Jégzsákot tettünk a zúzódásra, és a fájdalom úgy kicsit alábbhagyott. Ekkor kellett volna úgy dönteni, hogy kiszállok a verseny hátralévő részéből. Álex balesetének képeitől és a lábamra mért ütéstől tényleg rosszul lettem. Már nem voltam zónában, amikor újra felálltunk a rajtrácsra. Dühös vagyok magamra, amiért elindultam a második rajtnál.”
A második rajt sem alakult zökkenőmentesen, mivel Zarco elmérte a féktávot az első kanyarnál, ami miatt nekiment a márkatárs Luca Marininek, ezután pedig ráesett Francesco Bagnaiára, akinek motorjával együtt borult a kavicságyba, miután motorjának hátsókerekébe beleakadt a bal lába. A kétszeres futamgyőztes hátborzongatóan mesélte, hogyan élte meg azokat a feszült pillanatokat.
„Marini magával rántott, és nem tudtam időben megállni, hogy elkerüljem. A motorjával együtt zuhantam, és a bal lábam beszorult a kerék, az ülés és a kipufogó közé. A kavicságyban ragadtam és sikítottam fájdalmamban. A lábam elkezdett égni, és mindenki, aki hozzám rohant, félt megérinteni, nehogy súlyosbítsa a sérüléseimet. Így hát megrántottam a lábamat, és végül segítettek nekem. Rögzítettek, felvágták a ruhámat, és infúziót kaptam a fájdalomcsillapításra… Soha nem éltem át még ilyet, és egyenesen rémisztő volt.” – mesélte a történéseket, amiket nem láttunk a közvetítésben.
Zarcót az eset után az orvosi központba, majd a helyi kórházba vitték kivizsgálásra, ahol megállapították sérüléseinek mértékét. Sérülést szenvedett az elülső és hátsó keresztszalagján, valamint a belső oldalsó meniszkuszán. Emellett kisebb törés keletkezett a szárkapocscsontjában a boka területénél. Egyelőre nem tűztek ki visszatérési dátumot, de rengeteget ki kell hagynia, mivel a műtétre heteket kell várnia, hogy addig is gyógyulhassanak a sérülései, azután lehet csak a felépülés idejét megsaccolni, illetve elkezdni.