„Túl szigorú volt a büntetés” – Nem értett egyet a felügyelők döntésével Bastianini

Silló BarnabásSilló Barnabás2026. 06. 10.
Enea Bastianini
Fotó: Gold & Goose / Red Bull Content Pool

Enea Bastianini kétszer is büntetést kapott a Magyar Nagydíj főfutamán, az egyiket pedig soknak gondolta.

A KTM az elmúlt futamok alapján egyértelmű harmadik erő a Aprilia és az Ducati mögött, de néhol már a Honda is megelőzi őket. Többnyire Pedro Acostának hála sikerül a reflektorfényben lubickolni a márkának, de ha a többi pilóta felé tekintünk, akkor látszik, mennyire gyenge az idei konstrukció. Enea Bastianini és Brad Binder csak az erős pontszerző helyekért tud csatába lendülni, amíg Maverick Viñales csak az utolsó helyeken tanyázik.

Most a Magyar Nagydíjon mind a négy pilótát pontszerzőként intették le, azonban egyikük sem volt túlzottan elégedett. Amíg Acosta az élen csatázott Marc Márquezzel és második lett, addig Bastianini Binderrel karöltve a kilencedik, tizedik helyet szerezte meg, és Viñales az utolsó pontszerző helyen, tizenötödikként ért célba.

A négyesből leginkább Bastianini van túl hektikus hétvégén a Balaton Parkban, ahol mindenből kivette a részét. A Tech3 pilótája a rajt utáni tömegbaleset után a hatodik helyen találta magát, ahol Luca Marinivel folytatott ölre menő csatát. A hatodik körben határozta el magát Bastianini, hogy honfitársát megelőzze az egyes kanyarban, ahol elmérte a féktávot, lecsúszott az ideális ívről, és ezt követően keményen visszatért a pálya közepére, ahol Joan Mir keresztezte útját. Végül nem történt baleset, a versenyfelügyelők az olasz pilótát egy hosszú körös büntetéssel jutalmazták.


„Nos, túl nagy büntetésnek gondolom a hosszúkört” – nyilatkozta Bastianini a futam után a sajtónak. „Valószínűleg jobb lett volna egy helyet visszacsúszni, ez lett volna a megfelelő büntetés. Joan nem esett el, ráadásul előtte voltam. Először nem láttam a motort, aztán amikor feltűnt, próbáltam elkerülni az ütközést, de hát, amikor odaértem, egy kicsit összeértünk. Túl szigorú volt a büntetés, de idén már sok szankciót láttunk, és ez az új szabályozás.”

Ez korán befolyásolta a futamát, mivel több pozíciót is bukott, de az újabb feketeleves jött ezután. Nem sokkal később a tízes kanyart átvágta – ahol tavaly elesett -, ezért újabb hosszú köröst kapott. A második büntetése retorzió után lenyugodott, és végül hiba nélkül versenyzett tovább.

„Furcsa verseny volt számomra. Amikor megláttam az első kanyarban történt balesetet, a piros zászlóra gondoltam, mert sok versenyzőt láttam a földön. Végül folytattuk a versenyt, és jó pozícióban voltam. Amikor megkaptam a hosszú körös büntetést megpróbáltam visszaszerezni a pozíciómat, levágtam a sikánt, és elvesztettem a pozíciómat Toprak (Razgatlıoğlu) javára. Próbáltam egy másodpercet veszíteni, de valószínűleg nem vesztettem el. Ezért megint kaptam. Őrült verseny volt. Amikor két másik versenyző mögött voltam, nagyon nehéz volt előzni.” – értékelte futamát.