Ahogyan közeledünk a nyári szünetre, úgy indulnak meg a találgatások egy-egy versenyzőnél, hol folytatják a pályafutásukat a jövőévben.
Ahogyan korábban is írtuk, az egyik legnagyobb e tekintetében Max Verstappen távozása lehet a Red Bullnál. Ám rajta kívül van egy másik nagyobb név a rajtrácson, aki számára nem megfelelő körülményeket alakított ki aktuális csapata.
Carlos Sainz, a Williams versenyzője nincsen megelégedve csapata gyenge teljesítménye miatt. Egyes hírek szerint „elege van” a grovei alakulattal.
Ez a frusztráció jól érezhető a pályán kívüli teljesítményén is. Teljesen befeszült, nem elégedett a jelenlegi helyzetével.
Arról mennek a tárgyalások, hogy Sainz édesapja nyomására is az Audi csapatát környékezte meg egy esetleges átigazolással kapcsolatosan.
2024 végén, amikor a Ferraritól távozott már akkor sokan úgy gondolták, hogy a következő évben az akkor még Kick Sauberhez igazol át, hogy aztán az idei évre átkereszt gyári Audi csapatát erősítse. Végül a Williams mellé tette le a voksát és tavaly még úgy tűnt, jó választás volt tőle.
2025-ben összesen két dobogós helyezést ért el Bakuban és Katarban, végül az összetett 9. helyen zárt 9 ponttal lemaradva csapattársától, Alexander Albontól.
Idén már nem annyira „virágzó” a helyzet, mint egy évvel ezelőtt. Hét forduló után mindösszesen hat pontot szerzett. Shanghajban, Miamiban és Montreálban egyaránt a kilencedik helyen ért célba. Eközben Albon egy ponttal van lemaradva tőle. Ő Miamiban 10., Monacoban pedig a nyolcadik helyet szerezte meg.
Ezekkel a pontokkal Sainz a 14., Albon a 15. helyen állnak a világbajnokságban. A Williams a nyolcadik pozícióban található, annak ellenére, hogy a tavalyi sikeres évük után nagy elvárással vágtak neki az idei évnek. Főleg úgy, hogy az idei autójukat a többiekkel szemben hamarabb is kezdték el fejleszteni.
Idén viszont ugyanabba a helyzetbe kerülhetnek, amibe évek óta szenvednek, vagyis, hogy nem fognak fejleszteni az év során nagy léptekben. Ez is az oka lehet annak, hogy Sainz két év után távozik és a rivális Audihoz távozna már a jövőben.
A német márka egyelőre egy hellyel marad el a Williamstől a konstruktőri bajnokságban, két pontot gyűjtöttek eddig Gabriel Bortoleto által, de az ő helyzetük jóval kecsegtetőbb, hiszen ők idén érkeztek meg a Száguldó Cirkuszba. Ennél pedig csak jobb teljesítményt érhetnek el gyári csapat révén.
Így egy sikeres versenyző leigazolása nagy fogás lenne a csapatnak Sainz személyében, aki így méltó módon tudná pótolni valószínűleg Nico Hülkenberget, akinek, ha távoznia kell, akkor az idény végén szögre akasztja a bukósisakját a Forma-1-ben.
Carlos Sainz meglepő véleménye Lewis Hamilton feltámadásáról






