Optimistán nyilatkoztak a brit alakulatnál, hogy szerintük az élharcban fognak küzdeni a Spielbergben megrendezett Osztrák Nagydíjon. Emellett bejelentették, hogy elkészült az új hátszószárny fejlesztésük, amit be is mutatnak az MCL40-en.
Kell a fejlesztés a csapatnak mert egyelőre a közelében sem járnak ahhoz a teljesítményhez, amit a tavalyi évben mutattak. Idén egyetlen egyszer sem tudtak nyerni és mindösszesen négy alkalommal álltak a dobogón az eddigi hét forduló során.
Lando Norris Barcelonában a harmadik helyen ért célba, ez az eredmény pozitív hatással lehet a csapat életében, főleg, hogy bizakodnak egy jó eredményben a hétvégén. Annyira eltökéltek, hogy szerintük Norris vagy csapattársa, Oscar Piastri a dobogó legfelső fokán ünnepelne.
„Ausztria történelmileg erős pálya volt számunkra” – nyilatkozta Neil Houldey, a Mclaren alkalmazott mérnöki részlegének technikai igazgatója. „Bár semmit sem veszünk magától értetődőnek egy ilyen szoros mezőnyben, optimisták vagyunk, hogy az autó és a pilóta jellemzői ismét megfelelnek majd a pályának, és az élmezőnyben fognak harcolni.”
Megerősítette az igazgató, hogy a Mclaren fejlesztésekkel is készül Ausztriára. Fontos fejlesztések kellenek a csapatnak, mert nem csak a versenypályán, hanem technikai fronton is kiélezett a harc.
Az új fejlesztések között megbújik egy úgy nevezett „kísérleti hátsó szárny” is, ami nagyban hasonlíthat a Ferrari forgó „Macarena” szárnyához, ami egy 180 fokos fordulatot mutat be, amikor kinyitják a versenyzők.
Ezt a fejlesztést a maranellói gárda Miamiban mutatta be versenykörülmények között. Ugyanezen a helyszínen mutatta be a Red Bull is a saját maga által készített forgó szárnyakat.
„Mindig olyan finomításokat keresünk, amelyek növelik az autó teljesítményét és javítják a köridőt.” – tette hozzá Houldey. „Erre az eseményre az autó hátsó sarkai körüli apróbb részletekre koncentráltunk, valamint egy kísérleti hátsó szárnyra, amely a pénteki edzéseken végig futni fog. Bár az összcsomag könnyebb, mint néhány a legutóbbi frissítéseink közül, ezek a fejlesztések mind a szezonális fejlesztési folyamatunk részét képezik. Továbbra is minden lehetséges köridő-lehetőséget keresünk.”
A McLaren szerint 2026-ban most már hátrány a kapcsolatuk a Mercedes-szel






