Börtönbüntetésre ítéltek egy F1-ben dolgozó férfit

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 04. 04.
George Russell a 2026-os f1-es barcelonai szezon előtti teszten, a Mercedes volánja mögött
Fotó: Sam Bloxham/Mercedes-Benz AG

Egy Forma–1-es alkalmazottat börtönbüntetésre ítéltek, miután egy baleset következtében gyalogosokaz gázolt el.

Jason Walker, 54 éves Forma–1-es gumiszerelőt, két év és nyolc hónap börtönbüntetésre ítélték, miután Mercedes AMG-jével egy nyugdíjas párt gázolt el egy gyalogátkelőhelyen

A férfi felelőtlen a közlekedési lámpákat akarta „legyőzni”, azonban ezzel súlyos sérüléseket okozott egy northfieldi nyugdíjas párnak.

Walker majdnem a megengedtet sebesség kétszeresével száguldott a Bristol Road South-on, amikor elvesztette uralmát Mercedes AMG-je felett, és elgázolta a gyalogosokat egy átkelőhelyen. Az ütközés 2024. december 16-án történt, amikor Walker megpróbált átjutni a  közlekedési lámpákon, mielőtt azok pirosra váltanak.

A 69 éves nyugdíjas pár egy hajóúton tervezte megünnepelni 70. születésnapjukat, helyette azonban a kórházban kellett tölteniük azt, a férj pedig több mint egy évig kényszerült ottmaradni.

A férj súlyos sérüléseket szenvedett, többek között összeesett a tüdeje, borda-, csigolya- és kartörést, majd egy agyvérzés szenvedettt, ami miatt képtelen volt használni a jobb karját és lábát. Felesége súlyos fej- és arctöréseket szenvedett, beleértve az állkapocs teljes összetörését, amelyet nem lehetett rekonstruálni.

Walker két rendbeli, veszélyes vezetéssel okozott súlyos sérülés vádjában bűnösnek vallotta magát. A bíróságnak írt levelében ezt írta: „A legmélyebb és őszinte bocsánatkérésemet fejezem ki az esetért. Szeretném teljesen világossá tenni, hogy teljes felelősséget vállalok a tetteimért.”

A Birminghami Koronabíróság két év és nyolc hónap börtönbüntetésre ítélte, és négy év és négy hónapra eltiltotta a vezetéstől.