Kamion Eb: Csak egy futam volt vasárnap, de azt Kiss Norbi nyerte!

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 05. 26.
Jochen Hahn, Kiss Norbi, Steffi Halm, Lausitzring, Kamion Eb
Fotó: FIA ETRC

Kiss Norbi harmadik futambeli győzelmével növelte előnyét a bajnokságban a Lausitzringen. A vasárnapi program azonban rövidebbre sikerült, mivel a negyedik futamot törölni kellett.

Vasárnap, korábban egy másik versenysorozat egyik incidense miatt piros zászlóval leállították a futamot, és olaj került a pályára. Bár a többi kategóriában folytatódott a verseny, a Goodyear FIA ETRC versenyigazgatója külön pályaszemlét tartott a zárófutam előtt, és további olajnyomokat talált a pályán, amelyeket az előtte futó sorozat hagyott hátra.

Mivel a biztonság a legfőbb prioritás, a versenyigazgató a körülményeket versenyzésre alkalmatlannak ítélte, és megszületett a döntés a negyedik futam törléséről.

Ami a harmadik futamot illeti, Jochen Hahn a futam elején szorosan követte Kisst, keresve a lehetőséget az előzésre, de Kiss jól kihasználta a Lausitzring szűk vonalvezetését, és nem hagyott rést.

A második körre Kiss már akkora előnyt épített ki, hogy nem kellett támadástól tartania és magabiztosan váltotta pole pozícióját győzelemre.

Steffi Halmra azonban már a futam elején nyomást gyakorolt Antonio Albacete a dobogó utolsó fokáért, de Halm most is kiválóan vezetett, és visszaverte a támadást. Albacete figyelmét ezután hátrafelé kellett fordítania, mivel René Reinert már a sarkában loholt. Ezzel Halm lélegzetvételnyi előnyhöz jutott, hogy megszerezze újabb abszolút dobogós helyezését.