Sokak számára örömteli hírt jelentett be az FIA elnöke Mohammed Ben Sulayem, aki megerősítette, hogy 2030-ban visszatérhetnek a nyolchengeres motorok a száguldó cirkuszba.
A V8-as erőforrások 2006 és 2013 között voltak használatban, majd felváltotta őket a V6-os hibrid hajtásláncok. Jelenleg is ezek vannak használatban, de idéntől már 50\50-es arányban vannak a belső égésű és az elektromos motorok teljesítmény aránya.
A rajongók azonban 2014 óta komoly kritikákat fogalmaznak meg az erőforrásokról, leginkább a hangjuk terén, amely nyomába se ér az elődöknek.
Nem titok, hogy az FIA az elmúlt időszakban – különösen az idei szabályok megalkotásánál – leginkább a motorgyártók igényeihez igazodtak, ők szabták az irányt. Ám most ezzel szakítanának.
„Igen, jönnek a V8-as motorok. Csak idő kérdése. 2031-ben. Az FIA-nak már meglesz a kellő hatalma, hogy a motorgyártók szavazata nélkül döntést hozhasson erről. Szeretnénk már egy évvel korábban visszahozni őket, ezt megpróbáltuk elmondani a gyártóknak is, de ők nemet mondtak erre, de ami jön, az jön. A döntés joga visszakerül az FIA-hoz.” – jelentette ki az arab emirátusokbéli sportvezető.
Sulayem annyi részletet árult el még pluszban, hogy nem fognak teljesen szakítani a hibrid rendszerekkel, egy minimális elektromos hajtást megtartanak majd, ahogy a fenntartható üzemanyagokat is.






