Lewis Hamilton barcelonai győzelmével új erőkre kapott. Többen már vb cím esélyesként beszélnek róla. A Spanyol Nagydíjon aratott győzelme után szilárdan bebetonozta magát a tabella második helyére. Hamilton hátránya jelenleg 41 pont Kimi Antonellivel szemben.
Bár a paddockban nyílt titok, hogy a Ferrari SF-26-osa tiszta motorerőben elmarad a Mercedestől, a maranellóiak bízhatnak benne, hogy hamarosan hivatalosan is megkapják az FIA által koordinált ADUO (Additional Development and Upgrade Opportunities) rendszer támogatását. Ez az új szabályozás extra fejlesztési lehetőségeket és költségvetési könnyítést biztosít a lemaradásban lévő motorgyártóknak.
Hamilton azonban nem akar kizárólag a motorerőre várni. Meggyőződése, hogy a Ferrari karosszériája – amelyet a mezőny legerősebb kasztnijának tartanak – még rengeteg potenciált rejt. A brit klasszis elárulta: a Spanyol és az Osztrák Nagydíj közötti szünetben személyesen látogat el a maranellói gyárba, hogy az aerodinamikai részleggel és a mérnökökkel egyeztetve új, határozottabb irányt mutasson a fejlesztéseknek.
Hamilton reálisan, de elszántan beszélt a terveiről:
„Nos, őszintén szólva, az év kezdetét látva nem igazán gondoltam erre így. Nem a nyolcadik [bajnoki címre] gondoltam. Természetesen az, amiért dolgoztunk, a győzelem lehetősége volt, de mindig is tudatában voltam annak, hogy ez időbe telik.”
„A Mercedes egy elképesztő autóval és megdöbbentő tempóval állt elő a rajtnál, mindkét pilótájuk nagyszerű munkát végez. Tudjuk, hogy megvan ez a motorerő-hátrányunk. Lesznek pályák, ahová hosszú, nagyon hosszú egyenesekkel érkezünk, ami még nehezebbé teszi majd a dolgunkat.”
„De az alapokat tekintve nagyszerű autónk van, és ha továbbra is növeljük a teljesítményt, és gyorsabban tudunk átmenni a kanyarokon, talán egy kicsit csökkenthetjük ezt a hátrányt, amíg nem javulunk, vagy amíg be nem zárjuk a rést a motorerő terén. Jelenleg nagyon-nagyon nehéz hosszú távon gondolkodni.
Úgy gondolom, most csak arról szól a dolog, hogy egyszerre egy versennyel foglalkozzunk. Ott leszek a gyárban [Ausztria előtt]; kielemezzük az adatokat; beszélni fogunk az aerodinamikusokkal, átnézzük az összes különböző dolgot, ami készülőben van, hogy mikor érkeznek, milyen hatásuk lesz. Ha kell új irányt mutatok abba az irányba, amerre úgy érzem, hogy az autónak mennie kell. Csak nyomni fogjuk tovább és élvezni fogjuk. Jól is kell szórakoznunk közben.”
Korábban Charles Leclerc volt a Ferrari kimondott-kimondatlan elsőszámú versenyzője. Hamilton érkezésével viszont egy igazi vezéregyéniség érkezett meg. Ez akár egy belső háborút is szíthat, ami lehet, hogy még jót is tesz a maranellói csapatnak.






