A bennfentes F1-es szakértő szerint már dolgoznak az Alpine eladásán

Hegedűs Dávid2025. 02. 18.
Alpine
Fotó: Alpine

Az elmúlt években egyre inkább jövedelmezővé vált a Forma-1 a résztvevők számára, ám a jelek szerint egy csapat mégis a kiszállást fontolgatja.

Jelenleg tíz csapat alkotja a mezőnyt, ami jövőre eggyel nőni fog a Cadillac érkezése miatt. Ezzel párhuzamosan az Audi gyári csapattá válik, miközben a Ford motorpartnerként tér vissza, miközben a Toyota a Haas révén szintén félig visszatette a lábát a sorozatba.

Nem mindenki számára ennyire fényes a jövő. Sokszor szóba került már, hogy a szebb napokat is megélt, de a gödörből kilábalni nem tudó Alpine napjai megvannak számlálva.

Nem elég, hogy leállították a saját motorfejlesztésüket, és a Merceds ügyfélcsapatává válnak, egyre jobban tartja magát a pletyka, hogy eladhatják a csapatot.

Ezt erősítette meg a korábbi F1-es pilóta és szakértő, David Coulthard is, amikor is egy podcastben beszélgetett a franciák egykori csapatfőnökével Otmar Szafnauerrel.

„Elég rövidre sikeredett az utazásod az Alpine-nál.” – címezte a skót Szafnauernek. „Elég hamar tudatosult benned, amit mi is tudunk már, hogy az Alpine tulajdonosai elég nagy zűrzavarban vannak. Úgy döntöttek, hogy nem építenek tovább motort és bezárják azt a viry-i gyárat, ami a sikeres Renault motort gyártotta. Számomra úgy tűnik – de ez csak a véleményem -, hogy megpróbálják ezt az egészet becsomagolni, hogy aztán eladhassák a megemelkedett csapat értékének köszönhetően.”