A brazil balhé: 7 éve volt Verstappen lökdösődése

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 11. 11.
Max Verstappen, Esteban Ocon
Fotó: Lars Baron/ Getty Images / Red Bull Content Pool

2018. november 11-én a Brazil Nagydíj elsősorban nem a futamgyőzelemről szólt, hanem arról a jelenetről, amikor Max Verstappen a leintés után nekiment Esteban Oconnak.

Az eset azóta a modern Forma-1 egyik legemlékezetesebb konfliktusa.

A Red Bull fiatal holland versenyzője, Max Verstappen remek formában vezetett. A 44. körben azonban az egy kör hátrányban lévő Esteban Ocon (Force India) friss gumikon próbálta visszavenni a körét Verstappentől, és a Senna S-kanyarban megpróbálta megelőzni a hollandot, aki amúgy az élen állt.

A két autó összeért, Verstappen megpördült, Ocon is kisodródott. A holland bár vissza tudott térni a pályára, de Lewis Hamilton átvette tőle az első helyet, és meg is nyerte a versenyt.

„Micsoda idióta! Micsoda idióta!” – mondta Verstappen rádión ingerülten.

Ezzel azonban nem múlt el a holland dühe, annak ellenére sem, hogy a versenyfelügyelők gyorsan reagáltak: Ocont 10 másodperces stop-and-go büntetéssel és három büntetőponttal sújtották.

A mérlegelésnél kitört a balhé

A futam után a mérlegelésre tartó Verstappen odament Oconhoz, és a kamerák előtt többször, ténylegesen meglökte a francia versenyzőt.

Verstappen nem is tagadta, hogy indulatos volt: „Nem bántam meg. Elveszítettem a győzelmet valaki miatt, aki egy körrel mögöttem volt. Nem éppen sportszerű.”

Az FIA azonban nem hagyta szó nélkül a tettlegességet. Verstappent két nap közösségi szolgálatra, kvázi „közmunkára” ítélték. Persze nem utcát kellett sepernie. Ez gyakorlatban azt jelentette, hogy a hollandnak egy Formula E versenyhétvégén kellett részt vennie, hogy segítse az FIA munkáját.

Azóta a két versenyző kapcsolata rendeződött.