A feketék egyenjogúsága miatt lehet a Manchester United részvényese Hamilton

Hegedűs Dávid2025. 02. 14.
Lewis Hamilton
Fotó: Scuderia Ferrari Press Office

Története egyik legrosszabb időszakát éli az angol foci egyik legnagyobb klubja a Manchester United. A háromszoros BL-győztes klub jelenleg abszolút középcsapattás süllyedt hazájában.

A válságból igyekszik kivezetni a radikálisabbnál radikálisabb megoldásokkal a klub kisebbségi részvényese és egyben a működési vezetője Jim Ratcliffe INEOS-vezér.

A kritika leginkább arra irányult, hogy a csapat rengeteg pénzt elköltött igazolásokra, illetve olyan legendákat küldött el a csapattól, mint Sir Alex Ferguson.

Ratcliffe így a szurkolók célkeresztjébe került, most viszont kiállt mellette a britek hétszeres világbajnoka Lewis Hamilton. A Ferrari versenyzője még a Mercedeses időkben alakított ki szoros kapcsolatot az üzletemberrel, aki az INEOS-on keresztül komoly támogatója volt a német istállónak.

„Jim számomra részben főnök részben pedig partner. Azt mondanám, hogy inkább partner, mivel együtt vagyunk benne ebben és remélem, hogy Jimmel csinálhatunk valamit, felépíthetünk valamit közösen is a jövőben.” – mondta még 2022-ben Hamilton, majd erre kicsit visszautalva válaszolt arra is, hogy tulajdonosként szívesen részt venne-e a csapatban, Ratcliffe-el közösen.

„Még nem hívott fel, és nem kérdezte, hogy beszállnék-e részvényesként a csapatba, de egyre inkább akarom ezt. Hiszek abban, hogy feketék is tulajdonolhatnak csapatokat, szerintem ez az, ami hiányzik a sportól, a fekete egyenjogúság. Nagyon közel állok Jimhez, tisztában vagyok azzal, hol tart most ő. Sokat beszélgetünk a fociról, mivel nagyon szenvedélyesen szereti azt a sportot. Remek beszélgetéseink vannak arról, hogy mit csinál, és hogy hogyan játszik az Arsenal.” fogalmazott most az Arsenal-szurkoló Hamilton.