A Ferrari attól tartott, hogy ha Schumacher nem nyer, szétrobbannak

Jean Todt, a Ferrari egykori csapatfőnöke attól tartott, hogy a Scuderia „felrobban”, ha Michael Schumacher nem nyeri meg a 2000-es pilótabajnokságot.
Schumacher akkor a Japán Nagydíjon véget vetett a Scuderia 21 éves várakozásának, amikor Suzukában nyert. Ezzel véget vetett a Jody Scheckter 1979-es címétől kezdődő hosszú szünetnek. Ezzel lett Schumacher háromszoros F1-bajnok, és elindította rekordot jelentő, öt egymást követő bajnoki címből álló sorozatát. Juan Manuel Fangio, Sebastian Vettel, Lewis Hamilton és Max Verstappen mindannyian négy egymást követő bajnoki címet szereztek. Az ötödiket már nem tudták összehozni.
Schumacher elsősége előtt többször is csak hajszál híján maradt le a bajnoki címről. 1997-ben kizárták a bajnokságból, mert a szezonzárón megpróbálta kiesésre kényszeríteni a riválisát, Jacques Villeneuve-t. 1998-ban pedig leállt a motorja a suzukai rajtrácson a Mika Häkkinen elleni döntő versenyen, így a finn szerezte meg a bajnoki címet.
1999-ben, ugyan a Ferrari versenyképes volt, Schumacher fékmeghibásodást szenvedett a Brit Nagydíj nyitó körében. A Stowe-ban balesetet szenvedett, eltörte a lábát, és kihagyta a következő hat futamot. Malajziában visszatért, miközben csapattársa, Eddie Irvine Häkkinennel harcolt. Bár a Ferrari abban az évben megszerezte első konstruktőri címét 1983 óta, Irvine két ponttal lemaradt attól, hogy ledöntse Häkkinen trónját, aki 2000-ben ismét párharcba keveredett Schumacherrel.
A két kétszeres bajnok az idény 17 győzelméből 13-at szereztek, de miután az európai szakasz öt futamából négyen nem ért célba. Schumacher hat ponttal lemaradt Häkkinen mögött, miután a finn a Belga Nagydíjon ikonikus előzéssel, közel 320 km/órás sebességgel kettős manőverrel beékelődött a hátsó mezőnyben haladó Riccardo Zonta belső ívébe.
Todt most elmagyarázta, hogy ekkor attól tartott, a csapata „felrobban”, ha Schumacher ismét lemarad. A Kerpenben gokartosként kezdett azonban felállt. Megnyerte az olasz, az amerikai, a japán és a maláj futamokat, és az utóbbi versenyen elvette Häkkinen koronáját. A High Performance Podcastban beszélt erről:
„1997-ben az utolsó versenyen veszítettünk. 1998-ban az utolsó futamon veszítettünk, amikor lefulladt az autója, és az év elején, amikor esőben körözte le David Coulthardot Spában. Feleslegesen lassított, Michael nem látta, és megsérült az autója. 1999-ben pedig egy szerelő hibája a felvezető körben a Brit Nagydíjon azt jelentette, hogy elromlott a fékje és a balesetben eltörte a lábát. Ott volt Eddie Irvine aki két ponttal maradt le Häkkinen mögött. 1999-ben végül megnyertük a konstruktőrit, és tudtuk, hogy 2000 az utolsó év. Ha 2000-ben sem nyertünk volna, a csapat nyilván szétesett volna. De sikerült. Az idény felénél még nem volt egyértelmű, de emlékszem, hogy egy értékelő megbeszélésen azt mondtam: „Meg kell nyernünk az utolsó négy futamot, különben a csapatnak vége”, és megnyertük őket.
Aztán egy álom időszak következett, amikor 2000-ben, 2001-ben, 2002-ben, 2003-ban és 2004-ben is megnyertük mindkét bajnokságot.”









