A Ferrari korábbi nagyfőnöke egy váratlan lépéssel a McLarenhez igazolt

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 06. 28.
McLaren, ferrari
Fotó: McLaren

Friss dokumentumok szerint a Ferrari volt elnökét, Luca di Montezemolót a McLaren Group Holdings Limited igazgatójává nevezték ki.

A Ferrari jó ideig alkalmazta, és di Montezemolo volt felelős az F1-es csapat felépítéséért az 1990-es években, amikor Jean Todt, Michael Schumacher és Ross Brawn triót leigazolta, miután az 1970-es években Niki Laudával már sikeresen dolgozott együtt az istállónál.

2014 szeptemberében távozott a Scuderiától, miután feszültség alakult ki Sergio Marchionne-val, a FIAT vezérigazgatójával, aki az ő helyére lépett. Az Egyesült Királyság Companies House-án keresztül publikált dokumentumok szerint di Montezemolo-t június 27-én, pénteken nevezték ki a McLaren Group Holdings Limited igazgatójává. A jelenlegi igazgatók között szerepel Paul Walsh, a McLaren Group ügyvezető elnöke, illetve Zak Brown, a versenyrészleg vezérigazgatójaként.

A McLaren Group Holdings Limited az autóipari üzletágat irányítja, és kis részesedéssel rendelkezik a McLaren Groupban, amely alá a versenycsapatok tartoznak.

Di Montezemolo csatlakozása mellett a Companies House három közel-keleti személy lemondásáról is beszámolt, akik a Mumtalakat – a bahreini állami befektetési alap – tulajdonában álló McLaren Groupnál dolgoztak.