A helyi sztár, Lando Norris nyerte a Brit Nagydíjat, mégis ő lett orrba vágva

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 07. 07.
Lando Norris
Fotó: Clive Mason/Getty Images/McLaren

Lando Norris a harmadik helyről rajtolva nyerte meg vasárnap a hazai versenyét, a Brit Nagydíjat, amit fantasztikus élményként élt meg, hiszen hazai közönség előtt nyerni különleges dolog.

Hiába lehetett elégedett az eredménnyel a helyi közönség, mégis Norris lesz orrba vágva. Szó szerint. Bár nem szándékosan.

A verseny utáni ünneplés során a brit versenyző arra készült, hogy feláll a boxutca kerítésére, hogy rajongókat üdvözölje, és megmutassa trófeáját, de ez végül nem jött össze. Egy fotós ugyanis épp onnan esett le és véletlenül orrbavágta.

A 25 éves versenyző azonnal odakapott, sarkon fordult, és visszavonulót fújt.

A felvételek alapján úgy tűnik, hogy a pitwall kerítésének egy része megadta magát, ami miatt egy személy hátracsúszott és Norrisnak ütközött.

Az eset ide kattintva tekinthető meg.

Később a versenyző leragasztott sebbel az orrán mutatkozott.

„Hosszú történet, de most már két heg van az orromon” – mondta. „Az egyik magányos volt, így most már kettő van.”