A Honda szerint nem csak ők a hibásak az Aston Martin AMR26 extrém vibrációjáért

Koji Wantanabe, a Honda Racing Corporation (HRC) elnöke arra utalt, hogy a japán motorgyártó nem viseli a teljes felelősséget az Aston Martin 2026-os pokoli rajtjáért, és azt állította, hogy az AMR26 rezgésszintje a karosszériába való beépítés előtt „elfogadható szinten” volt.
A suzukai pénteki sajtótájékoztatón a Honda vezetője kiemelte, hogy a 2026-os fejlesztésük más csapatokhoz képest későn kezdődött el, de hozzátette, hogy az AMR26 problémái nem kizárólag a hajtásegységükkel kapcsolatosak. Az idény kezdete óta az extrém akkumulátorrezgések jelentik az Aston Martin fő gondját. Adrian Newey csapatfőnök Ausztráliában elárulta, hogy Fernando Alonso és Lance Stroll a „tartós idegkárosodás kockázatát vállalják”, ha teljes versenyt futnak.
Arra a kérdésre, hogy a Honda miképp juthatott el a Red Bull-lal 2025-ig elért többszörös bajnoki címektől az Aston Martinnál kialakult jelenlegi helyzetig, Watanabe kiemelte a silverstone-i istálló szerepét a nehéz kezdetben:
„Persze, természetesen van elég tapasztalatunk 2025-ig. Tehát, ahogy mondtam, a legnehezebb pont az, hogy a fejlesztést némileg később kezdjük el, mint a többiek.”
Watanabe ezután különösen arra a kijelentésére helyezte a hangsúlyt, hogy a motor rezgései elfogadható szinten voltak a dinamométeres tesztelés során, mielőtt azt beépítették az Aston Martin Newey tervezte vázába:
„A dinamométeres rezgésvizsgálat eredménye elfogadható szintű, de ha egyszer beépítjük a dinamométerből, a vázba, a rezgés sokkal nagyobb lesz, mint a dinamométeres vizsgálat alatt. Tehát természetesen csak a hajtásegységgel nem tudjuk megoldani ezt a problémát, ezért igen szorosan együttműködünk az Aston Martin Aramcóval a probléma megoldása érdekében, nem csak a motor, hanem a váz tekintetében is.”









