A hongkongi férfi hazudik arról, hogy befektetője lenne a Williams istállójának, állítja a Forbes

A Forbes, a neves amerikai üzleti kiadvány nem kímélt egy úgynevezett milliárdost, aki azt állítja, hogy részt vesz a Forma-1-ben a Williams csapat résztulajdonosaként.
Még június végén hozták kapcsolatba Calvin Lo hongkongi milliárdost az FIA pályázati folyamatával a 2025-re vagy 2026-ra tervezett lehetséges tizenegyedik és tizenkettedik F1-es csapatra vonatkozóan. Karácsony előtt pedig Lo még azt állította, hogy „számos csapattal és versenyzővel” tárgyal.
A Forbes szakújságírói, Robert Olsen, John Kang és Zinnia Lee most arról számolnak be, hogy Lo azt állítja, hogy befektetője a legendás Williams Forma-1-es versenycsapatnak. Megírták, hogy Lo azt állítja, hogy 100 millió dollárt fektetett be a csapat tulajdonosába, a Dorilton Capitalba. Ott így fogalmazott:
„Csak magunk közt, úgy értem, hatalmas mennyiségű titoktartási nyilatkozat van, de határozottan érdekel a dolog. Túl sokat ugyanakkor nem mondhatok.”
Egy Williamsnél dolgozó forrás szerint azonban a grove-i székhelyű istállónál senki sem tudja, hogy ki az a Lo. A Forbes ezért így fogalmaz:
„Egy a Doriltont jól ismerő személy azt mondja, hogy soha nem volt befektetője a cégnek vagy a Williamsnek. Ez is csak a sok „aljas hazugsága” közé tartozik.”
Amikor a Forbes vádjairól kérdezték, egy ügyvédi iroda azt válaszolta Lo nevében, hogy „minden olyan célzást, amely szerint ügyfelünk tisztességtelen, valótlan vagy más módon etikátlanul járna el, ezennel kategorikusan visszautasít.”









