A kétszeres bajnok szerint Hamilton továbbra is gyorsabb bárkinél

Tajthi AndreaTajthi Andrea2023. 09. 04.
Lewis Hamilton
Fotó: Sebastian Kawka/Mercedes-Benz AG

Fernando Alonso őszinte és ritka dicséretet intézett egykori nagy riválisához, Lewis Hamiltonhoz. A kétszeres világbajnok spanyol továbbra is állítja, hogy a brit „bárkinél gyorsabb” az F1-es mezőnyben.

A hétvégi Olasz Nagydíj előtt a Mercedes megerősítette, hogy Hamilton új, kétéves szerződésben állapodott meg a csapattal, így legalább a 2025-ös szezon végéig a mezőnyben láthatjuk őt, jelenlegi csapatával. Szerződése lejártakor a hétszeres világbajnok közel 41 éves lesz.

A mezőny jelenleg legidősebb versenyzője, Alonso idén júliusban töltötte be 42. életévét.

Az olasz sajtónak Monzában nyilatkozva Alonso megismételte korábbi véleményét, miszerint a kor csak egy szám. Ezen kívül arról is beszélt, hogy Hamilton szerinte még mindig a legjobb formájában van.

„A korral néha gondot okozhat a demotiváció, vagy azt látod, hogy már nem 100%-os teljesítményed, vagy a fókuszod és a gondolataig másra irányulnak, mint az F1” –  idézte Alonsót a Mundo Deportivo.

„Ilyesmi előfordulhat a korral és az életünk miatt.”

Bár idei lendületét elnézve Alonso maga a cáfolat minderre.

„De Hamilton esetében, aki továbbra is 100%-os teljesítményt nyújt, és a fő témája az F1 – ahogy az én esetemben is -, ez nem probléma.”

„Ha jön valaki gyorsabb, akkor majd beszélünk, de jelenleg Hamilton gyorsabb, mint bárki más.”

Hamilton, aki soha nem gondolta volna, hogy 40 éves kora után is az F1-ben lesz még, azt mondta, „nagyszerű” látni, hogy Alonso „elképesztő munkát végez” ebben a szezonban.

„Ez csak azt mutatja, hogy a tehetséged sosem hagy el, amíg megvan benned a szenvedély és az elkötelezettség” – mondta.

Hamilton hozzátette, hogy az NFL-legenda Tom Brady az inspirációja, aki megmutatta, hogy a kor nem akadálya a sikernek.