A korábbi csapatfőnök nem biztos benne, hogy ez volt a helyes döntés a Ferrarinál

Börcsök Réka2025. 12. 12.
maurizio arrivabene, ferrari
Fotó: Scuderia Ferrari Press Office

A Ferrari korábbi csapatfőnöke, Maurizio Arrivabene utólag már korántsem biztos benne, hogy ő meghozta volna azt a döntést, amit a maranellói vezetés igen: vagyis hogy leigazolja Lewis Hamiltont.

A hétszeres világbajnok érkezését a Ferrari annak idején óriási kockázatvállalásként élte meg, Charles Leclerc mellé egy álomfelállást akartak építeni, még akkor is, ha ez Carlos Sainz távozásával járt.

A szezon azonban egyértelműen nem úgy alakult, ahogy azt szerették volna. Hamilton egyszer sem tudott dobogóra állni, és jelentős lemaradásban zárt csapattársához képest a 2025-ös szezonban. Arrivabene a Sky Italy-nek így fogalmazott: „Őszintén szólva nem tudom, hogy egyáltalán leigazoltam volna-e.” Majd hozzátette: „Túl könnyű lenne most, a szezon végén azt mondani, hogy nem. Az egyetlen őszinte válasz az, hogy nem tudom.”

Szerinte egy Hamilton kaliberű versenyző szerződtetése nemcsak presztízs, hanem hatalmas felelősség is: „Nem lehet azt feltételezni, hogy majd megérkezik, és varázsütésre mindent megváltoztat. Versenyképes autót és megfelelő feltételeket kell adni neki. Valódi garanciák kellenek, és érezni kell ennek a felelősségét.”

Amikor szóba került, hogy választás esetén inkább Adrian Newey-t igazolta volna-e Hamilton helyett, Arrivabene határozott volt: „Igen. Őt gondolkodás nélkül elhoztam volna.”

Hamilton a zárófutam után elárulta, hogy a téli szünetben teljesen eltűnik a nyilvánosság elől, és tudatosan „lekapcsolódik” minden külső zajról.