Hamilton még a telefonját is elhajítja, annyira elege van épp

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 12. 08.
Lewis Hamilton
Fotó: Scuderia Ferrari HP

Lewis Hamilton készen áll arra, hogy a háta mögött hagyja a 2025-ös F1-es szezont, és a téli szünet alatt „egy kib*szott kukába” dobja a telefonját, hogy kikapcsolódjon.

A hétszeres világbajnok 2025 elején igazolt a Ferrarihoz. Miközben Maranelloban a csapatváltás miatti várakozás a tetőpontjára hágott, a brit pilóta nehezen tudott alkalmazkodni az új istállóhoz és az új autóhoz. Az idénye legkiemelkedőbb eredményei a kínai sprintversenyen elért győzelme, valamint az Emilia Romagna, a Brit, az Osztrák és az Amerikai Nagydíjon elért negyedik helyei voltak. Hamilton alig várja, hogy hátrahagyja a talajhatású autókat. A médiának az abu-dzabi versenyhétvége előtt ennyit mondott:

„Egyetlen dolog se fog hiányozni ezekből az autókból, ez nnyire egyszerű. Nem élveztem egyáltalán.”

Az évéről és a Yas Marina Circuit versenyen elért nyolcadik helyéről az Abu Dhabi Nagydíj után így nyilatkozott:

„Jelenleg csak a téli szünetet várom. Ki akarok kapcsolni, senkivel sem akarok beszélni. Senki se fog tudni elérni engem ezen a télen. Nem viszem magammal a telefonomat sem. Nagyon várom. Teljesen kilépek a mátrixból.”

Arra a kérdésre, hogy korábban is így töltötte-e a téli szünetet, így felelt:

„Nem igazán, dehogy! Nem, általában mindig velem volt, de most a kukában landol.”

A Ferrari pilóta szívesen szünetet tartana a versenyzői feladatokon kívül eső egyéb kötelezettségeitől is. Arra a kérdésre, hogy mennyire fontos számára ez a fajta leválasztódás, ennyit válaszolt:

„Leválasztódni? Majd meglátom, amikor már megtettem, de nagyon várom, hogy elmenekülhessek mindez elől. Minden héten fotózások, meg hasonlók. Azt a napot várom, amikor nem kell mindezt csinálnom.”