A korábbi F1-pilóta szerint nincs szüksége Verstappenre a Forma-1-nek

Eddie Irvine, egykori F1-pilóta úgy vélte, hogy Max Verstappen esetleges visszavonulása nem ártana a száguldó cirkusznak.
A négyszeres világbajnok volt az, aki a legnyíltabban bírálta az új Forma-1-et és az egyre inkább az elektromos hajtásra irányuló szabályozást, ami az első három futamon nem kevés fejfájást okozott. A holland pilóta többször is felvetette a kérdést, hogy érdemes-e továbbra is folytatnia egy olyan sportágat, amely jelenleg már nem izgatja úgy, mint régen, és ezzel folyamatosan nyitva hagyta az ajtót egy esetleges távozás előtt az év végén. A volt Ferrari-pilóta azonban a Gazzetta dello Sportnak elmondta, hogy nem aggódik különösebben Verstappen kijelentései miatt, és hangsúlyozta, hogy ha a pilóta távozna is, rengeteg hasonlóan tehetséges pilóta állna készen a helyére:
„A Forma-1-nek nincs szüksége Maxra, számos tehetséges pilóta van. Nehéz neki megtalálnia a helyét a középmezőnyben, de ha a fizetésére néz, több mint 50 millió jó oka van arra, hogy maradjon.”
A Beyond the Grid podcastban ugyanakkor Laurent Mekies elárulta, hogy őt leginkább Verstappen motorsporttal való mély kapcsolata nyűgözte le, és úgy jellemezte, hogy ő sokkal több, mint csak egy F1-es pilóta.
Kifejtette, hogy a holland a versenyzésért él és lélegzik, mélyen megérti mind az F1-es autók műszaki bonyolultságát, mind a csapatok belső működését. Amikor szabadideje van, vagy szimulátorozik, vagy bármilyen kategóriában versenyez, amit csak talál, ami aláhúzza a sport iránti rendíthetetlen elkötelezettségét.
Hozzátette, hogy egy olyan versenyző, aki ennyire elmerül a versenyzés minden aspektusában, hatalmas érték, különösen akkor, amikor a egyre fejlettebb technológiák által meghatározott korszakban az autófejlesztés irányításáról van szó.









