A korábbi finn versenyző nem szereti a sírást, és Schumacher is véleményezte Hadjar esetét

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 03. 18.
Isack Hadjar
Fotó: Rudy Carezzevoli/Getty Images / Red Bull Content Pool

Megoszlanak a vélemények arról, ahogy Dr. Helmut Marko, a Red Bull tanácsadója reagál az újonc Isack Hadjar vasárnapi kiesése után történt „könnyes előadására” – ahogy Marko nevezte.

Miután a Racing Bulls új versenyzője az edzéseken és a kvalifikáción lenyűgöző teljesítményt nyújtott, vigasztalhatatlan volt, miután még az Ausztrál Nagydíj felvezető körén a falba csúszott, így már elrajtolni sem tudott.

A világ végignézte, ahogy a 20 éves francia-algériai könnyek közt sétált vissza a paddockba. Lewis Hamilton édesapja, Anthony sietett oda hozzá, hogy bátorítsa.

„Ez nagyon sokat jelent nekem” – mondta később Hadjar. „Pontosan tudta, hogy mit érzek, mennyire lehangolt vagyok, és a legrosszabb pillanatomban jött oda hozzám.”

Azt is elárulta, hogy az F1 vezérigazgatója, Stefano Domenicali is beugrott hozzá, hogy lelket öntsön belé.

„Ez nagyon kedves volt tőlük” – mondta Hadjar. „Sok versenyzőt láttak már ilyen mélyponton keresztülmenni, és hogy így odajöttek hozzám, az tényleg nagyon kedves.”

Hadjar maga is kínosnak nevezte, hogy debütáló hétvégéjén már a rajt előtt kiesett.

„Ez tényleg életem legrosszabb pillanata volt” – tette hozzá.

Helmut Marko azonban úgy véli, Hadjarnak más okból kellett volna szégyenkeznie. A versenyző csalódottságát „könnyes shownak” nevezte és gyakorlatilag kinevette versenyzőjét.

A korábbi F1-es pilóta, Ralf Schumacher nem volt elragadtatva Marko hozzáállásától.

„Én magam nem sírtam volna” – mondta a német a német Sky-nak. „De ez egy nagyon nehéz pillanat egy fiatal versenyzőnek.”

„Ez volt az első versenye, és addig a pillanatig fantasztikus teljesítményt nyújtott. Aztán szörnyű, amikor a végén cserbenhagyja a csapatát.”

„A Red Bullnál gyorsan félteni kezded a jövődet, tekintve Helmut hírnevét. És őszintén szólva nem tudom, mi a ciki a sírásban.”

Hadjar azonban támogatásra talált a Racing Bulls vezérigazgatója, Peter Bayer személyében is, aki azt mondta:

„Szerintem ilyen körülmények között ez bárkivel megtörténhet. Egy apró, minimális hiba, és máris vége.”

„Most már előre tekintünk. Jövő héten újabb versenyünk lesz” – mondta vasárnap.

„Jó látni, hogy ilyen támogatást kapok a csapattól. Ez sokat jelent nekem” – reagált Hadjar.

Egy másik korábbi F1-es versenyző, Heikki Kovalainen másképp vélekedett a dologról.

„Bevallom, nem igazán szeretem az ilyen sírós történeteket” – mondta a finn a Viaplay-nek. „Ez egy kemény játék, és a mentális élmezőnynek keménynek kell lennie. És a sírás nem segít.”