A második szabadedzés előtt hazaküldték a nézőket Las Vegasban

Tajthi AndreaTajthi Andrea2023. 11. 17.
Las Vegas, F1
Fotó: Chris Graythen/ Getty Images / Red Bull Content Pool

A Forma-1 500 millió dolláros büszkesége, a Las Vegas-i Nagydíj eddig nem úgy alakul, hogy az nagy büszkeséggel tölthesse el az illetékeseket.

Az első szabadedzést idejekorán be kellett fejezni, a második szabadedzés pedig késve kezdődött, helyi idő szerint pénteken hajnali fél 3-kor, üres lelátók előtt.

Hajnali fél kettőkor, négy és fél óra hidegben töltött várakozás után a kitartó rajongóknak azt mondták, hogy hagyják el a pályát, mivel a munkaügyi törvények miatt a biztonsági személyzet nem tudott tovább dolgozni a szurkolói területeken.

Ezt persze sokan sérelmezték, mivel volt, aki csak a két csürtörtöki szabadedzésre váltott jegyet, és így összesen 8 percet látott belőle. Ráadásul volt, aki csak ezért utazott Vegasba.

A boxutca feletti vendéglátóegységeket, ahol a hétvégi bérleteket 50 000 dollárért árulták a verseny előtt, szintén kiürítették, és a második szabadedzés kezdetére lekapcsolták a fényeket.

A második edzés hajnali 4 órakor ért véget, a pálya szervezői pedig azonnal munkához láttak, és újra megnyitották a pálya egyes szakaszait a közforgalom előtt.

Újvári Máté, az M4 Sport riportere további anomáliákról számolt be: