A McLaren bejelentette az új, óriási olajipari támogatóját 2026-tól kezdve

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 09. 15.
Mastercard pult a McLaren vendéglátóegységében
Fotó: Steven Tee/LAT Images/McLaren

A McLaren megerősítette, hogy a következő Forma-1-szezontól a Motul lesz az istálló hivatalos beszállítója.

A nagy teljesítményű kenőanyagok fejlesztésének, gyártásának és forgalmazásának szakértőjeként a Motul a wokingi bázisú csapatnak fogja szállítani a sebességváltó-kenőanyagokat. Nick Martin, a McLaren kereskedelmi igazgatója így üdvözölte a döntést:

„Örömmel üdvözöljük a Motult a McLaren Formula 1 alakulatánál. A Motul példás történelemmel rendelkezik az innováció és a műszaki kiválóság terén, ami szorosan tükrözi a mi örökségünket is. Alig várjuk, hogy együtt dolgozhassunk ebben az izgalmas együttműködésben.”

Mivel az F1 2026-ban új szabályozási korszakba lép, a McLaren valószínűleg második egymást követő konstruktőri bajnokságát fogja megvédeni, miután a papaya csapat a közelgő Azerbajdzsáni Nagydíjon a bajnoki címük megszerzésének a küszöbén áll. A Motulnak eközben hatalmas múltja van a motorsportban, korábban a Le Mans-i 24 órás versenyen, a WEC-ben, a MotoGP-ben, a Dakar-ralin és az F1-ben is ellátta csapatokat és bajnokságokat. Andreea Culcea, a Motul márka- és kommunikációs igazgatója ezért hozzátette:

„Ez a partnerség a McLarennel a Motul visszatérését jelenti a Forma-1-be, egy olyan sportágba, ahol történetünk legizgalmasabb pillanatait írtuk. Ez egy kiváló lehetőség, hogy egyesítsük mindkét cég szakértelmét a teljesítmény és az innováció érdekében. Különösen büszkék vagyunk arra, hogy a folyadékaink hozzájárulnak a világ egyik legrangosabb versenycsapatának kiemelkedő teljesítményéhez.”