A McLaren meglepő trükköt talált a továbbfejlesztett Red Bullon

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 05. 07.
Max Verstappen, Red Bull
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

Andrea Stella, a McLaren vezetője „nagyon érdekesnek” értékelte a Red Bull jelentősen feljavított RB22-esének oldalsó légterelőjét, és elmondta, hogy minden alakulat megpróbálja majd feltárni annak titkait.

Az F1 Miami Nagydíjával történő visszatérésére a legtöbb csapat óriási fejlesztési csomaggal érkezett, beleértve a McLarent és a Red Bullt is, amelyek közül a legszembetűnőbb a Red Bull által a Ferrari „Macarena” hátsó szárnyáról készített változata volt. Verstappen és Hadjar RB22-esének azonban egy másik része keltette fel a McLaren csapatfőnöke, Stella figyelmét, aki elmagyarázta, hogy szerinte a milton keynes-i alakulat „elég okos és innovatív” volt a fejlesztési megközelítésében. A médiának, többek között a RacingNews365-nek beszélt erről:

„Azokat, akiket a technikai részletek érdekelnek, igazán érdekes fázisban vagyunk. Nagyon érdekes, mert ha megnézzük a Red Bull által bevezetett oldalsó légterelő-koncepciót, az igen eltér attól, amit például a Mercedes és a Ferrari alkalmaz, és a McLaren stílusa még ennél is másabb. Egy bizonyos szakaszban stabilizálódás, konvergencia fog bekövetkezni, de úgy tűnik, még elég messze vagyunk ettől. Szerintem van lesz egy olyan folyamat, amikor egymást figyeljük, dolgokat tesztelünk, és minden csapat biztosan tesztelni fogja, megvizsgálja a Red Bull koncepcióját, hogy meglássa az előnyeit.

Elég okosak és innovatívak voltak abban, ahogyan kihasználták a szabályok adta kereteket, hogy bevezessék ezt a geometriát. Azt hiszem, hogy az autók általános kialakítása messze van a konvergenciától. Ez nem jelenti azt, hogy egyes dolgok máris úgy néznek ki, mintha: „Ó, ez az az irány, amelyet mindenki követ”, de a 2025-ös autók esetében, pár évnyi szabályozás után, elkezdtek nagyon hasonlítani egymásra. Ugyanakkor talán még messze vagyunk ettől a helyzettől.”