A McLarenen gúnyolódott Verstappen győzelme után Marko

Hegedűs Dávid2025. 04. 08.
Helmut Marko
Fotó: Mark Thompson / Getty Images / Red Bull Content Pool

Váratlan győzelmet aratott a Red Bull és Max Verstappen Japánban. A címvédő mind az időmérőn, mind pedig a futamon legyőzte a jóval esélyesebb McLareneket.

A négyszeres bajnok végig kontrollálta a versenyt, magabiztosan tartotta maga mögött a két papaya autót, akik Norris és Piastri sorrendben a dobogó két kisebb fokára állhattak fel.

A címvédő istálló azonban a két autója miatt stratégiai előnyben volt végig, főleg a bokszkiállásoknál. Végül Norris érkezett ugyanabban a körben kerékcserére, mint a holland, mg Piastri próbált alájuk vágni, végül ez nem jött össze, és maradt a sorrend.

A leintés után a Red Bull szókimondó tanácsadója Helmut Marko kritizálta is a rivális stratégiai döntését.

„Rajtuk múlik, hogy milyen stratégiai döntéseket hoznak. Viszont úgy tűnt, hogy Oscar volt a gyorsabb. Hogy ő megelőzhette-e volna Maxot? Az más téma ezen a pályán, de lehet, hogy ez a papaya szabályok egy másik verziója lett volna…” élcelődött az osztrák.