A MotoGP-ből kapott ajánlatot Norris

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 12. 16.
McLaren - Lando Norris ünneplés, F1 2025 Abu Dhabi
Fotó: Clive Mason/Getty Images/Mclaren

Vajon motorra ül-e Lando Norris?

Valószínűleg Lando Norris telelése nem a pihenésről fog szólni. Immár Forma-1-es világbajnokként rengeteg helyen lesz jelenése, ahol vélhetően tiszteletét teszi. Ennek fényében egy meglepő helyről kapott meghívást. A The Red Flags podcastben, amelynek egyik műsorvezetője az ikonikus Günter Steiner meghívta Norrist egy MotoGP-motor tesztelésére. Jövőre a MotoGP-s Tech3 KTM csapatát új cég veszi át, így más vezetőség lesz a jövőben, ahol Steiner vezérigazgatói szerepet fog betölteni.

„Jövőre szívesen látjuk a motorunkon. Ugyanaz a színe, papaya, oké, narancssárga, de nagyon hasonlóak. Jöhet és kipróbálhatja, majd kitalálunk valamit. Szép gesztus lenne tőle, bár nem tudom, hogy Zak Brown örülne-e, ha motorozna.” – mondta az egykori F1-es csapatfőnök.

Norrisról köztudott, hogy rajong a motorok iránt. Gyerekkorában nem csak négykeréken, hanem kétkeréken is közlekedett. Hőse a kilencszeres gyorsaságimotoros-világbajnok Valentino Rossi, akinek köszönhetően nézhetett MotoGP futamot a csapatának boxából.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Lando Norris (@lando) által megosztott bejegyzés


Az pedig nem lenne újdonság, hogy egy Forma-1-es pilóta motorozni megy, hiszen a hőskorban nem volt ördögtől való a kategóriaváltás. John Surtees mielőtt világbajnok lett a Forma-1-ben, hétszer volt gyorsaságimotoros-világbajnok, négyszer az ötszáz köbcentisek között, háromszor a háromszázötven köbcentisek között.

A közelmúltban Lewis Hamilton egy filmes nap keretében járművet cserélt Rossival, aki 2004-ban egy Ferrarit tesztelt, és lehetőséget adott annak, hogy átnyergeljen.